Prof. Dr. İlber Ortaylı, katıldığı bir televizyon programında AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen’in, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'a yönelik kullandığı ifadeleri “küstah” ve “edepsizlik” olarak değerlendirdi

250 bin konut hamlesine başlayan TOKİ, 2019'da başlayıp bitiremediği projelerine cevap veremiyor! 250 bin konut hamlesine başlayan TOKİ, 2019'da başlayıp bitiremediği projelerine cevap veremiyor!

Ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında alevlenen Vahdettin tartışması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Ortaylı, katıldığı televizyon programında AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen’e, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'a yönelik kullandığı ifadeler nedeniyle sert tepki gösterdi.

Prof. Dr. İlber Ortaylı, Habertürk TV’de katıldığı programda Atatürk ve Vahdettin tartışmalarına değindi. Prof. Dr. Ortaylı, geçen yıl sosyal medya üzerinden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a yönelik, “Suriye’den gelenlere sordum. Diyorlar ki: ‘İlk olarak bizden önce gelenler geldikleri yere gitseler, biz de yol yordam öğrensek, sonra biz gitsek’” İfadelerini kullanan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen’i sert sözlerle eleştirdi.

Mustafa Şen'in paylaşımını “küstah” ve “edepsizlik” olarak değerlendiren İlber Ortaylı, "Bir siyasi partinin yetkili otoritesi bunu söyleyemez!" dedi.