CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzon’da ‘Millet Buluşması’nda açıklamalarda bulundu

Ekrem İmamoğlu, "Ben bugün her karış toprağına basan bir hemşeriniz olarak Trabzon'un meydanında coşmaya geldim. Benim için bu güzel meydanın anıları var. Bugün buradayım ama yalnız gelmedim. Bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile geldim.

Hep birlikte tarih yazacağız. Bugün tevazu sahibi bir iktidarın inşası için buradayız. Çok değerli genel başkanım bu tevazuyu hayat boyu taşıyan; hukuktan, adaletten milim sapmayan, memleketi için canını ortaya koyan, doğrudan yana olan 13. Cumhurbaşkanımız olacak.” Dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Kemal Kılıçdaroğlu: Bu ülkenin birleşmeye ihtiyacı var. Bu ülkenin kucaklaşmaya ihtiyacı var. Söz veriyorum söz. Türkiye'ye söz, Trabzon'a söz bu ayrımcılığı bitireceğiz. Güzel Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz. Bu coğrafyada hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye inşa edeceğiz.

Esnafın bir ay içerisinde pandemi döneminde çektikleri kredilerin faizlerini sileceğiz. Esnaftan alınan stopaj vergisi var, onu sıfırlayacağız.

Bu ülkeye adaleti ya getireceğim, ya getireceğim.

Gençlere söz veriyorum, torpili bitireceğim. Biz altı lider bir araya geldik. Adaleti, gelir dağılımını, kadın haklarını getireceğiz.

Kendimize, saraya değil halka çalışacağız, sizin için mücadele edeceğiz. Trabzon’da güçlü bir milliyetçi damarı olduğunu biliyorum, gerçek milliyetçi arıyorsanız o da biziz. Bayrağımızı indirdiler Süleyman Şah Türbesi'ni kaçırdılar. Türbeyi vatan toprağına geri götüreceğim, şanlı bayrağımız orada dalgalanacak. Toprağını terk eden adamdan milliyetçi olmaz” dedi.

BİR GARİP HADİSE: İMAMOĞLU’NDAN AFAD MESAJI

Dün AFAD’ın bir mesajı bana ulaştı. Yahu güzel AFAD, kıymetli AFAD, gel bizimle işbirliğiyle yap. Ya bari milleti Trabzon’da kandırmayın.

Meteoroloji’ye göre yarın Trabzon’da kuvvetli fırtına bekleniyor. Burası doğru! Ağaç, direk ve çatı uçması, hatta baca gazı zehirlenmesi olabilir.” Yahu biz Temel fıkrası anlatırız ama zekice olur. Böyle olmaz! Ama bir konuda tutturdular. Bugün Trabzon’da, Karadeniz’de fırtına var.

13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu fırtınamız var."

AFAD'ın mesajına rağmen Atatürk Meydanı tıklım tıklım idi...

afad mesaj

bugün trabzonda hava durumu

Editör: Habererk Haber Merkezi