İnce o gece yalnız olmadığını, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın da arasında olduğu 50-60 CHP'li ile birlikte olduğunu öne sürdü.

İnce, TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ ile arasında başlayan ‘seçim gecesi’ tartışmalarına yönelik çağrı yaparak "Merdane gibi dönme, beni kanalına çıkar" diye seslendi. İnce, Halk TV başta olmak üzere diğer kanallara da çağrı yaptı.

İnce, seçim gecesi gazeteci İsmail Küçükkaya'ya yazdığı "Adam kazandı" mesajına yönelik de CHP'ye yüklenerek "Adam 20 yıldır kaybediyordu sanki. Adam 2018'de İnce tarafından ilk kez sallandı. 20 seçim kaybetmişler, adam kazandı lafını bana bıraktırıyorlar, ilk kez ben salladım" diye konuştu.

İnce şunları söyledi:

'ENGİN ALTAY, TANJU ÖZCAN YANIMDAYDI'

"Ben seçim gecesi yalnız değildim. Engin Altay yanımdaydı, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün yanımdaydı. Tanju Özcan yanımdaydı. Hasan Akgün yanımdaydı, 50-60 kişi hep birlikteyiz. Beni kanalına çıkar Merdan. Merdane gibi dönme. Seçim gecesi neredeymişim beraber açıklayalım. Sen bunu yapamazsın. Patronun parayı keser. Merdan bunu yapamaz, diğer haber kanalları onu da çağrısın, CHP vekillerini de beni de çağırın, seçim gecesini konuşalım. İftira atmaktan vazgeçin insanlara. Hodri meydan. Bu arkadaşlarla birlikte çıkmak istiyorum. Suskunluklarını anlamış değilim. Tanju Özcan, yüzde 99 İnce'nin anlattıkları doğrudur dedi. Tele1, HalkTv, CNN, Fox... Kim istiyorsa, günün 24 saati... Benim çözümüm bu. Bir daha da iftira atma, yiyorsa çağıracaksın konuşturacaksın.

Gazeteciliğin temeli cevap hakkına saygı göstermektir. O kanalı nasıl kurduğunu da biliyorum, sen maaşlı bir adamsın. Sormayacağım bunları, belediyelerden aldığın paraları da sormayacağım. Bana soru soruyor, ben derdimi anlatamıyorum. Böyle gazetecilik olur mu? Senin iktidar medyasından ne farkın var?

Merdan denilen arkadaşın şöyle bir açıklaması var 'fon alanlar bağımsız gazeteci olamaz'. Peki, belediyelerden beslenenler bağımsız gazeteci mi olur? Hangi belediye başkanı bunlara para ödemiyorlar merak ediyorum. Besleme medya düzenine karşıyız. Bu medya düzenini yıkacağız.

'BUNLARIN AKP MEDYASINDAN FARKI YOK'

Aramızda para topladık, kurultay için. Halk TV'ye reklam verelim dedik parasıyla. Reklamımızı yayınlamadılar. Biz bir kere vereceğiz, arkadaşlar devamlı verdiği için büyük müşteriyi kaçırmak istemiyorlar. Tırışka solcular sizi.

Bunların AKP medyasından farkı yok. Parayı verenin düdüğü çaldığı bir medya düzni bu. Bunu yerle yeksan edeceğiz.

('Adam kazandı' eleştirilerine) Adam 20 senedir hep kaybediyordu sanki, 2018 yılında İnce aday olunca kazandı. Çünkü İnce öyle dedi. Adam 2002'de, 2004'te, 2007'de, 2009'da, 2010'da, 2011 seçimlerini, 2014'ü, 2015'te, 2016'da, 2017'de de kazandı. Adam 2018'de İnce tarafından ilk kez sallandı. 20 seçim kaybetmişler, adam kazandı lafını bana bıraktırıyorlar, ilk kez ben salladım.

Genel Merkez de hizmet aldı, o zaman parayı veriyorlardı canlı yayınlıyorlardı. Ben muhasebeyi tutmuyorum ama hizmet aldıklarını biliyorum.

Maaş aldıklarını hepimiz biliyoruz. Bunu 'canlı yayın veriyoruz, ücret alıyoruz' diye söylüyorlar. Tarifeleri var. Bir belediyeyi açıkladım zaten. Hemen hemen hepsi yatırıyor. Genel Merkez de... Hatta bir kanala aylık 600 bin veriyorlar (A Haber'e) Siz de hükümetten besleniyorsunuz. Bir farkınız yok. YSK'da olmayan bilgiler bizde var. 13 bin sandıkta görevli yokmuş. Hala sandık görevlileri tamam değil"

Editör: Habererk Haber Merkezi