İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Gazze'de savaşın başlamasından bu yana 24 gazeteci hayatını kaybetti ve çok sayıda gazeteci de yaralandı. Çatışma bölgesindeki diğer sivillerin yanı sıra gazetecilerin de hedef alınmasını ve ayrım gözetilmeksizin katledilmelerini kınıyoruz" dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabı üzerinden İsrail- Filistin çatışmalarında hayatını kaybeden siviller ve gazeteciler hakkında açıklamalarda bulundu. Altun açıklamasında, "Gazze'de savaşın başlamasından bu yana 24 gazeteci hayatını kaybetti ve çok sayıda gazeteci de yaralandı. Çatışma bölgesindeki diğer sivillerin yanı sıra gazetecilerin de hedef alınmasını ve ayrım gözetilmeksizin katledilmelerini kınıyoruz. Meslektaşlarımız ve arkadaşlarımız sadece işlerini yapmakta ve haberleri yerinden iletmektedirler. Onlara yönelik herhangi bir şiddet kabul edilemez. Onlar bizim savaşın vahşetini görebildiğimiz tek kanalımız" ifadelerini kullandı.

'İSRAİLLİ YETKİLİLERİ HABER EMEKÇİLERİNİ KORUMAK İÇİN GÜÇLÜ TEDBİRLER ALMAYA ÇAĞIRIYORUZ'

Altun, konuşmasının devamında, "İsrailli yetkilileri sivil kayıpları görmezden gelmeyi bırakmaya ve haber emekçilerini korumak için güçlü tedbirler almaya çağırıyoruz. Sivillerin milletleri ve etnik kökenleri önemli olmamalıdır ve savaşan tüm tarafların onları koruma görevi vardır. Sahadan gerçeğin sadece bir versiyonunu duyurmak isteyenler muhabirlerin hayatını olabildiğince zorlaştırmaktadır. Herkese işlerini yapmaya çalıştıklarını ve bunun hayatlarına mal olmaması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Bu korkunç çatışmada hayatını kaybeden haber çalışanlarının ailelerine ve sevdiklerine başsağlığı diliyorum. Barışı ancak gerçekleri ortaya koyarak ve sahadaki gerçekleri kabul ederek sağlayabiliriz" sözlerini kaydetti. (DHA)

Editör: Habererk Haber Merkezi