Derya EVREN KORKMAZ-Özgür KUMANOVALI/İSTANBUL, (DHA)- İSTANBUL Valisi Ali Yerlikaya, Türk Polis Teşkilatının 178. kuruluş yıl dönümü sebebiyle emniyet mensuplarıyla iftarda bir araya geldi. Üsküdar'da yapılan iftar programında Ali Yerlikaya, “İstanbul'umuzda 53 bine ulaşan güçlü ve büyük bir aileyiz. Şehrimizin huzuru ve güvenliği sizlerin alın teri ve cansiperane gayretlerinde saklı" diyerek polis haftasını kutladı. 
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Türk Polis Teşkilatının 178. kuruluş yıl dönümü sebebiyle emniyet mensuplarıyla Üsküdar'da iftarda bir araya geldi. Programa İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, emniyet müdür yardımcıları, şube ve ilçe müdürleri ile çok sayıda polis memuru katıldı. Programda konuşan Yerlikaya, Türk Polis Teşkilatının 178. yılını kutladı. Yerlikaya yaptığı konuşmada, “Sultan Abdülmecit tarafından 1845 yılının 10 Nisan'ında polis adıyla kurulan teşkilatımız, bugün tam 178 yaşında. Geçen 178 yılda nice sert kışlar yaşandı bu topraklarda. Nice karanlık güç odakları milletimizin huzurunu bozmak için pusuda beklediler. Ancak mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan kahraman emniyet güçlerimiz ne dün, ne de bugün o karanlık odaklara asla izin vermediler. İstanbul'umuzda 53 bine ulaşan güçlü ve büyük bir aileyiz. Şehrimizin huzuru ve güvenliği sizlerin alın teri ve cansiperane gayretlerinde saklı. Bu duygu ve düşüncelerle 178 yılda şanlı Türk polis teşkilatımızda görev yapan ve artık ebedi hayata göç etmiş olan tüm emniyet mensuplarımıza, vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum" dedi.
İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ise, “Ülkemizin huzur ve güvenliği, vatandaşımızın can ve mal emniyetini sağlamak, devlet otoritesini korumak gibi önemli ve tarihi görevler üstlenen, Türk polis teşkilatımız kurulmuş olduğu 1845 yılından bugüne, edinmiş olduğu bilgi, beceri ve birikimle her geçen gün kendini geliştirerek en modern teşkilatlar arasında halkımıza hizmet etmektedir. Yaklaşık 18 milyonluk nüfusuyla dünyanın en kalabalık metropol şehirleri arasında yer alan İstanbul ilimizin asayişini temin etmek, toplumun birlik ve beraberliğini muhafaza etmek için, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmaktayız. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan küresel güçlerin maşası olan terör örgütleri, organize suç örgütleri, suç çeteleri ve şer odaklarına yönelik operasyonlarımız bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir" diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha