İbrahim Faruk Demir, İYİ Parti Serdivan İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevini bir süre yürüttükten sonra CHP İl Gençlik Kolları Başkanı olarak atandı.

İbrahim Faruk Demir, daha önce CHP’de siyaset yapmış, ancak sonra İYİ Parti Serdivan teşkilatına katılmıştı. Serdivan İlçe Gençlik Kolları Başkanı olarak çalışırken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birçok kez görüşmüştü.

Daha sonra CHP’ye geri dönen İbrahim Faruk Demir, CHP İl Gençlik Kolları Başkanlığı için aday gösterildi, ancak o zaman Emel Akçil bu göreve getirildi. Emel Akçil’in yönetimindeki il gençlik kollarında bir süre çalışan Demir, davranışları nedeniyle yönetimden uzaklaştırıldı.

Geçen hafta CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emel Akçil’in istifa etmesinin ardından, İbrahim Faruk Demir bu göreve atandı. Demir’in şu anki yönetimle yakın ilişkisi olduğu biliniyor, ancak İYİ Parti’de Serdivan İlçe Başkanlığı yapmış bir kişinin Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı’na getirilmesi eleştiri konusu oldu.

MHP'li Semih Yalçın: Cumhurbaşkanı'nın temaslarından anlam çıkarmak öküz altında buzağı aramaktır MHP'li Semih Yalçın: Cumhurbaşkanı'nın temaslarından anlam çıkarmak öküz altında buzağı aramaktır

Kaynak: Haber merkezi