CHP, Bayramda AK Parti'yi Ziyaret Etti CHP, Bayramda AK Parti'yi Ziyaret Etti

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Meral Akşener arasındaki görüşmenin ardından İYİ Parti'de yaşanan gelişmeler ve parti içi dinamikler, CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın aktardığına göre tartışma konusu olmaya devam ediyor. İYİ Parti'de dört milletvekilinin AKP'ye geçeceği iddiaları kulislerde dolaşırken, İYİ Parti lideri Müsavat Dervişoğlu'nun son açıklamaları da merak uyandırdı. Dervişoğlu, Akşener'e yakın kişilerin medyada yaptıkları açıklamalardan rahatsızlık duyduğunu ve İYİ Parti'nin içinde bir problem olduğu izlenimine izin vermek istemediğini belirtti.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Burak Akburak, Akşener'in Erdoğan ile olan görüşmesi sonrasında medyada sıkça yer aldı. Kendisine yöneltilen mesajları kabul ettiğini ve bu durumdan rahatsızlık duyduğunu ifade etti. Akburak, parti içinde Akşener'i yıpratma operasyonlarının devam ettiğini ve bu operasyonların Erdoğan-Akşener görüşmesiyle daha da alevlendiğini dile getirdi.

Partiden ayrılma niyetinde olmadığını söyleyen Akburak, İYİ Parti'nin kurucuları arasında olduğunu ve parti yönetiminin gerekeni yapması durumunda durumu kabullenmek zorunda kalacağını belirtti. İYİ Parti'nin dağılıp dağılmayacağı konusunda ise, partinin güçlü bir yapıya sahip olduğunu ve merkez sağda daha etkin bir temsil gerektiğini vurguladı.

Disiplin süreci ve olası ihraçlar konusunda Dervişoğlu'nun grup toplantısında mesajlarını daha da ileri taşıyacağı konuşuldu. İYİ Parti'de dört milletvekilinin AK'ye geçeceği iddiaları ve Koray Aydın'ın durumu da merak konusu olmaya devam etti. AKP cephesinden ise, bu konuda resmi bir bilgi olmadığı ve Erdoğan-Akşener görüşmesinin rutin bir ziyaret olarak değerlendirildiği ifade edildi.

Kaynak: Haber Merkezi