Elif ER/ANKARA, (DHA)- İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, partinin milletvekili aday adaylığı temayül yoklamasında çıkan kavgaya ilişkin, "Bu münferit olay, geçmişte de zaman zaman siyasi partilerin yaşadığı olaylara benzemekte. Keşke gerçekleşmemiş olsaydı ama bu; bizim demokrasi mücadelemizi, parti programımızdaki taahhüdümüzü hayata geçirme sorumluluğunu, millete sunma gayretimizi asla örtmez, gölgelemez" dedi.
​İYİ Partili Zorlu, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Zorlu, İstanbul'da İYİ Parti İl Başkanlığı'na mermi isabet etmesiyle ilgili, "Maalesef yapılan soruşturmanın bizzat kendisi sorgulanmaya muhtaçtır. Zira söz konusu inşaat ile parti binamız arasında en az 160 metrelik bir mesafe ve 2 nokta arasında D-100 kara yolu bulunmaktadır. Bu mesafeden ateşlenen ve isabet eden 2 mermiden birinin binamızın alt katındaki camdan girip buradaki koltuğa isabet etmesi teknik olarak mümkün gözükmemektedir. Binamızın yola bakan bu kısmında yer alan 40-50 metre yüksekliğindeki isnat duvarı bu imkansızlığı gözler önüne sermektedir" diye konuştu.
'DEMOKRASİ MÜCADELEMİZİ GÖLGELEMEZ'
Kürşad Zorlu, Ankara 2'inci bölge milletvekili aday adaylığı temayül yoklaması sırasında çıkan kavgaya ilişkin, "Şu anda sandık koymak suretiyle, milletvekili adaylarını üyelerine soran, üye tabanlı bir yoklama yapmak suretiyle bunu belirleme tercihinde bulunan tek siyasi partiyiz. 15 ilde gerçekleşti bu temayül yoklamamız. Yaklaşık 1500 aday adayımız bu illerde oylamaya katıldı. 10 binlerce üyemiz sandık başına gitti. Bu münferit olay, geçmişte de zaman zaman siyasi partilerin yaşadığı olaylara benzemekte. Keşke gerçekleşmemiş olsaydı ama bu; bizim demokrasi mücadelemizi, parti programımızdaki taahhüdümüzü hayata geçirme sorumluluğunu, millete sunma gayretimizi asla örtmez, gölgelemez. Biz bu mücadeleyi devam ettireceğiz" ifadelerini kullandı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ayakkabı ile seccadeye bastığı fotoğrafla ilgili soruyu yanıtlayan Zorlu, "Sayın Kılıçdaroğlu'na şu anlamlı teşekkürü etmek istiyorum. İnsanların, hele ki böyle liderlerin, yaptıkları büyük birtakım hatalar veya farkında olmadan ortaya koydukları bu tür olaylar karşısında bir özeleştiri yapabiliyor olması, Millet İttifakı'nın esasında yakın gelecekte ülkemize sunacağı anlayışı da göstermesi bakımından önemli. Sayın Kılıçdaroğlu, bu konuda üzüntüsünü ortaya koydu. 'Keşke böyle bir şey olmasaydı' diyeceğimiz bir özetle de milletimizle bunu paylaştı. Ancak buradan bir istismar aracı çıkarılması gayreti de milletimizin gözleri önünde cereyan ediyor" dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha