Eski İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Türker Yörükçüoğlu, Büyük Birlik Partisi'ne (BBP) geçiş yaptı. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Yörükçüoğlu'na parti rozetini takarak resmi katılımını gerçekleştirdi. Yörükçüoğlu, partide Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev alacağı bildirildi.

Mustafa Destici, BBP'nin genel merkezinde düzenlenen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, partinin siyasi diyalog ve iş birliğine verdiği önemi vurguladı. Destici, "Büyük Birlik Partisi olarak, Türkiye'nin birliği, bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı gibi konularda her zaman öncü olduk. Partimizi güçlendirmek ve teşkilat yapımızı tamamlamak önceliklerimiz arasında yer alıyor. Üye sayımızı artırarak ve yerel yönetimlerimizle iş birliği içinde çalışarak, vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz" dedi.

İYİ Parti'de toplu istifa İYİ Parti'de toplu istifa

Türker Yörükçüoğlu ise yaptığı konuşmada, BBP'ye katılmanın mutluluğunu ve onurunu dile getirdi. Yörükçüoğlu, "Siyasi hayatımızın başlangıcında açtığımız gözlerle ve millete hizmet yolunda yürüdüğümüz serüvende, Büyük Birlik Partisi ve Alperen Ocakları her zaman aklımızda oldu. Türk milletinin milli ve manevi değerlerini temsil eden BBP, bu değerlere sahip tüm Türk milletinin mensupları için bir adres ve yuva olmuştur. Genel Başkanımızın davetiyle yeniden burada bulunmaktan dolayı teşekkür ederim. Milletimize değerli hizmetler sunmak, milletimizin rahatsız olduğu konulara yönelik çalışmalar yapmak ve Türk Devleti'ni eski parlak günlerine döndürmek için elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı.

Destici, milli eğitim konusunun Türkiye için önemli olduğunu belirterek, "Yeni öğretmen akademisinin kurulması, müfredatın açıklanması ve öğretmenlikle ilgili yasa hazırlıkları gibi konularda aktifiz. Müfredat konusunda kamuoyunda var olan ön yargılara rağmen, liselerde Kuran-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin hayatını konu alan derslerin okutulmasını destekliyoruz. Bu ülke Türk İslam memleketidir ve çocuklarımız bu bilgileri öğrenerek büyümelidir. Müfredatın diğer kısımlarıyla ilgili eksik bulduğumuz ya da tavsiye edeceğimiz kısımlar olsa da, din ve İslam konusundaki bakış açısını sadece bu konularla sınırlayan kesimlere karşı duruyoruz. Bu milletin inancına, kültürüne ve kimliğine saygı gösterilmesini bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA