Karabağlar Belediyesi, araç filosunu, alımını yaptığı 2022 model araçlarla güçlendirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğü envanterine “kırkayak” olarak bilinen 22 tonluk damperli kamyonla asfalt yama aracı alındı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne dal toplama aracıyla çift kabin kamyonet kazandırıldı. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'ne çift kabin kamyonet ve Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne de “çöp taksi” olarak kullanılacak kamyonet alındı. Tüm satın alımlar Devlet Malzeme Ofisi (DMO) kanalıyla yapıldı.

Yine DMO'ya parası yatırılan ve milyonlarca lira değerindeki beko kazıyıcı yükleyici, teleskobik bom, panelvan ve kamyonet de önümüzdeki günlerde Karabağlar Belediyesi'ne teslim edilecek. 2 adet kazıyıcı yükleyici (beko) Fen İşleri Müdürlüğü'nde; panelvan, düzenlendikten sonra ikram aracı olarak Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'nde; teleskobik bom ve kamyonet de Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde kullanılacak.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, bu araçların değerinin 15 milyon liraya yaklaştığını belirterek, “Karabağlar'da yaşayan 500 bin insanımıza, en iyi hizmeti vermeye gayret ediyoruz. Bunu yaparken tasarruftan şaşmıyor ve kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanmaya, araç parklarımızı güçlendirmeye özen gösteriyoruz. Bu sayede Karabağlar Belediyesi, hemen her alanda kendi kendine yeter hale geldi. Asfaltlamadan park ve bahçelerin bakımına, temizlik hizmetlerine kadar birçok alanda, son teknoloji araçlarımızla sahadayız. Aynı anlayışla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: anka