Kaseti çıktığı iddia edilen MHP'li başkandan açıklama geldi.

Aksaray’ın Yeşilova Beldesi’nin MHP’li Belediye Başkanı Veyis Baysal'a ait olduğu iddia edilen uygunsuz görüntüler gündeme bomba gibi düşmüştü.

Sosyal medyada videonun yayılmasının ardından MHP Genel Merkezi, Yeşilova Belediye Başkanı Veyis Baysal'ın istifasını istemişti. Sessizliği bozan Baysal ise görüntülerin "kumpas" olduğunu ileri sürerek, Hollanda üzerinden operasyona uğradığını anlattı. 

Yayınlanan görüntüler hakkında Odatv’ye konuşan Belediye Başkanı Baysal, görüntülerin sahte olduğunu söyleyerek “Videonun nasıl sızdığını bilmiyoruz. Ama bir kumpas söz konusu burada. Sizi bir dakikada alıp başkası yerine koyuyorlar, oradaki kişi ben değilim. Bir görüntülü görüşme de değil haliyle. Tamamıyla bir kumpastı” diye konuştu.

“KUMPAS HOLLANDA ÜZERİNDEN KURULDU”

BARTHOLOMEOS'A CUMHURBAŞKANLIĞI DA "EKÜMENİK PATRİK" DEMİŞ! BARTHOLOMEOS'A CUMHURBAŞKANLIĞI DA "EKÜMENİK PATRİK" DEMİŞ!

Olayla ilgili olarak savcılığa “Özel hayatın gizliliği ihlalinden” suç duyurusunda bulunduğunu belirten Baysal, “Suç duyurusunda bulunduk, özel hayatın gizliliğinin ihlalinden ve bize yapılanın kumpas olduğuna dair suç duyurusunda bulunduk. Fakat kimin yaptığını bilemiyoruz ki. Kimseyi zan altında bırakamayız. Ancak emniyetin verdiği bilgiye göre kaynak Hollanda” ifadelerini kullandı.

 "İSTİFA ETMEM GEREKİRSE..."

MHP Genel Merkezi tarafından istifası istenen Baysal’a bu talebi MHP Aksaray İl Başkanı Mustafa Çölkesen’in ilettiği öne sürüldü. Yeşilova Belediye Başkanı Veyis Baysal, “Zamanı gelirse, istifa etmem gerekirse partimize zarar vermemek için istifa ederim. Bu benim şahsıma yapılan bir olay. Niye partim veya başkaları zor duruma düşsün” dedi.

“AYNI GÜN 700 KİŞİYE YAPILMIŞ”

Yayılan görüntülerin sahte olduğunu ve kendisine yapılan bir kumpas olduğunu iddia eden Veyis Baysal, “Bu durum kimsenin başına gelmesin. Bana böyle bir şey yapıldığı gün 700 kişiye daha yapılmış Türkiye genelinde” şeklinde konuştu.