Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırıkkale'de iktidara yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu. Halka seslenen Kılıçdaroğlu, vatandaşlara sandığa gitme çağrısında bulunurken, ülkedeki fakirliğin sebebinin Erdoğan olduğunu vurguladı. 

Kılıçdaroğlu, "Eğer bu ülkede fakirlik varsa sorumlusu fakir olanda değil, sorumlusu devleti yönetenlerdir. Biz onların ne yaptığını biliyoruz. Yuh çekmeyin, sandığa gidin oy kullanın. Oy kullanın, demokratik yollarla otoriter bir yönetimi değiştirelim. Bunlar mal varlıklarını yurtdışına götürüyorlar. Onları son kuruşuna kadar alacağım, Türkiye'ye getireceğim. Esnafa, çiftçiye, ev kadınlarına vereceğim. Geleceğiz, Türkiye'yi aydınlığa çıkaracağız" dedi.

"ALİ YEŞİLDAĞ'I KONUŞTU DİYE YASAKLIYORLAR"

Kılıçdaroğlu, Ali Yeşildağ'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili yayınladığı videodaki iddialara ilişkin de "Dün Ali Yeşildağ diye birisi malum bunlar Saray'a çok yakın insanlar. 1 milyar Euro götürdüğünü söylüyor. Bunu yasaklıyorlar niye konuştun diye. Yapmaları gereken, bu adam yalan söylüyorsa hemen savcılığa bildireceksin doğrusu nedir araştıracaksın" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Size söz veriyorum bu ülkeye huzuru, bereketi getireceğim. Bu ülkede her birimiz birbirimize saygı duyacağız. Allah nasip eder de cumhurbaşkanı koltuğuna oturduğumda hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğim. 

Kırıkkale'nin entegre savunma sanayi sistemi olarak inşasında Kırıkkalelilere seslenmek isterim. Buraya bunu yapan CHP değil miydi. Burası küçük bir köy ama Anadolu'nun merkezi. Bu ülkeye adaleti getireceğim. Maaşta da adalet olacak.

Yok saydıkları kadınlar bizi başkan yapacak. Kadınlara güveniyorum. Size en ağır hakaretleri yaptılar. Burada benim yapım ona müsait değildir tekrarlamaya. Hiçbir kadın bu ülkede sahipsiz olmayacak. Her kadının sahibi sosyal devlet olacak. Benim size sözüm var. Aile Destekleri Sigortası'nı getireceğim ve hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye inşa edeceğim. 

"YUH ÇEKMEYİN SANDIĞAA GİDİN"

Onlar beşli çetelere çalışıyorlar, ben sizler için çalışacağım. Sahipsiz kalanlardan biri de esnafımız. Esnaf gerçekten zor durumda. Orta direk kalmadı. Herkes zor durumda. Eğer bu ülkede fakirlik varsa sorumlusu fakir olanda değil, sorumlusu devleti yönetenlerdir. Biz onların ne yaptığını biliyoruz. Yuh çekmeyin, sandığa gidin oy kullanın. Oy kullanın, demokratik yollarla otoriter bir yönetimi değiştirelim.

Bunlar mal varlıklarını yurtdışına götürüyorlar. Onları son kuruşuna kadar alacağım, Türkiye'ye getireceğim. Esnafa, çiftçiye, ev kadınlarına vereceğim. Geleceğiz, Türkiye'yi aydınlığa çıkaracağız.

Şimdi bir de bizim milliyetçiliğimizi sorguluyorlar. Benim milliyetçiliğimi sorgulayacak adam daha anasının karnından doğmadı. Siz çocuklarınızı paralı askere gönderirken bu gariban yani Kılıçdaroğlu, kendi evladını askere garibanların çocuğu gibi gönderdi. Milliyetçilik herkesi kucaklamak demektir. 

Kim teröre destek verirse, kim terörden yana olursa, kim teröristlerin ayağına hakimleri savcıları götürürse, kim şehitlere kelle derse Allah bin belasını versin. Sinan Ateş'i unuttuğumu sanmayın. Ankara'nın göbeğinde güpegündüz uyuşturucu çeteleri tarafından vuruldu. Sinan Ateş'in faillerini bulacağım, kulaklarından tutacağım yargıya teslim edeceğim. 

ALİ YEŞİLDAĞ 1 MİLYAR GÖTÜRDÜĞÜNÜ SÖYLÜYOR

Temmuz şehitleri var, para toplandı. Vatandaş dünyanın parasını verdi. Nerede bu paralar. Ya şehidin parasına el uzatana adamdan milliyetçilik olur mu ya, bunlar mı milliyetçi!

Dün Ali Yeşildağ diye birisi malum bunlar Saray'a çok yakın insanlar. 1 milyar Euro götürdüğünü söylüyor. Bunu yasaklıyorlar niye konuştun diye. Yapmaları gereken, bu adam yalan söylüyorsa hemen savcılığa bildireceksin doğrusu nedir araştıracaksın. Malı götürecekler. 418 milyar dolar götürdüler, 418 milyar doların tamamını getireceğim ve bu millete vereceğim.

NE OLMUŞTU?

Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen Yeşildağ kardeşlerin en küçüğü Ali Yeşildağ dün akşam saatlerinde 'FETÖ'cü olmakla suçlanan ve iktidara yönelik yayınlar yapan Cevheri Güven'in YouTube kanalında bir video yayınladı. Ali Yeşildağ, 2007’deki Antalya Havalimanı’nın işletme ihalesinde; Çelebi Holding’in dosyasından “evrak çalarak” devre dışı bıraktıklarını ve IC Yatırım Holding’in kazanmasını sağladıklarını belirten Yeşildağ, Erdoğan’ın bu ihale için 1 milyar dolar aldığını iddia etti.

Editör: Yadigar Hanım