CHP Genel Başkanı, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu; Millet İttifakı liderleri ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Malatya’da, depremzedelerle birlikte iftar yaptı.

Kılıçdaroğlu, “Sosyal devlet sorumluluğu alır, sizin hakkınızı size teslim etmek zorundadır. Bunu teslim edeceğiz, Millet İttifakı olarak. Dün bu konuda altı partinin kurmayları bir araya geldiler, oturdular, çalıştılar, ön raporu hazırladılar. Allah nasip ederse önümüzdeki hafta içerisinde de kanun metnimizi de hazırlayacağız ve bunu da kamuoyuyla paylaşacağız. Hiç endişe etmeyin” diye ifade etti. Kılıçdaroğlu depreme dayanıklı konutları hak sahiplerine tek kuruş almadan teslim edeceklerinin sözünü verdi. 

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu; deprem bölgesi Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde, Doğa Caddesi’ndeki çadırkentte yurttaşlarla beraber Ramazan ayının ilk cumasında iftar yaptı.

Editör: Ali Özyiğit