CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Temiz Seçim Platformu sözcülüğünü yapan eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan ve eski Devlet Bakanı Ufuk Söylemez ile Avukat İlke Çakar, iş kadını Gözde Dizdar, eski Devlet Bakanı Aydın Tümen, Prof. Dr. Kemal Yıldırım ve eski MHP'li vekil Prof. Dr. Özcan Yeniçeri’den oluşan Temiz Seçim Platformu heyetini grup toplantısından sonra TBMM’de kabul etti. Ziyarette seçim güvenliği ele alındı.

Seçim güvenliği ile ilgili çalışmaları hakkında CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na bilgi veren platform sözcüsü Okuyan, "Biz seçim güvenliği konusunda bir duyarlılık oluşturmaya çalışıyoruz" dedi. Seçim güvenliği konusunda hazırlıklarını tamamladıklarını dile getiren Kılıçaroğlu da "Sürekli güncellemeler yapılıyor. Kamuoyu duyarlılığı için Temiz Seçim Platformu’nun çalışmaları çok değerli" diye konuştu.

TBMM'Yİ DE ZİYARET ETTİLER

Kılıçdaroğlu, seçim güvenliği konusunda hem CHP hem de Millet İttifakı olarak titiz bir çalışma yürüttüklerini bildirirken, "Seçim güvenliği konusunda hazırlıklarımız tam. Sürekli güncellemeler yapılıyor. Kamuoyu duyarlılığı için Temiz Seçim Platformu’nun çalışmaları çok değerli. Demokrasinin en önemli aşaması için birlikte çalışmaya her zaman hazırız” değerlendirmesinde bulundu.

Temiz Seçim Platformu Sözcüsü Yaşar Okuyan da platform olarak hazırladıkları raporu paylaştı; çalışmaları hakkında CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na bilgi verdi.

Diğer siyasi partilerle de görüşeceklerini ifade eden Okuyan, "Bugün CHP’den Onursal Adıgüzel ve İYİ Parti’den Şenol Sunat ile 4 buçuk saat süren bir toplantı yaptık. Çok verimli bir toplantı oldu. Onlar hazırlıklarını anlattı, biz görüşlerimizi paylaştık. Biz seçim güvenliği konusunda bir duyarlılık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda TBMM’de temsil edilen tüm partilerle görüşmeyi arzu ediyoruz. Bunun hazırlıklarını yürütüyoruz" dedi.

Temiz Seçim Platformu’ndan Gözde Dizdar, Kılıçdaroğlu’na; Filistinli Sanatçı Hüsni Radwan’ın Ramallah’taki Arafat Müzesi’nin girişine yaptığı ve Filistin halkının 100 yılı aşkın mücadelesindeki tüm siyasi liderleri, şairleri ve bilim adamlarının yer aldığı duvar resminin tıpkı basımını hediye etti.

Editör: Yadigar Hanım