Dereköy’lü üreten kadınlarla birlikte, muhtarlığa ait atıl –kullanılmayan mutfak ve terası, Kahvaltı Evine dönüştürmek için, 2022 Haziran ayında bakım, onarım ve tadilat işlerine başladığı  Kahvaltı Evini tamamlandı.

KAHVALTI EVİ HİZMETE GİRDİ

Mudanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün de katkıları ile   Dereköy’lü kadınların, çeşitli sosyal etkinliklerini yapabileceği ‘Kahvaltı Evi’ 27 Ağustos 2022 tarihinde görkemli bir açılışla  hizmete girdi. Dereköy kadınlarına tahsis edilen mekanın tadilatı, gerekli araç – gereç, eksik eşyaları hayırseverler tarafından  bağışlanarak, ilk misafirlerini coşku ile ağırladı.

üreten kadın 2

Köy kadınlarının, kendi el emekleri ile yaptıkları gözlemeler, reçel, salça, köy ekmeği, zeytin, zeytinyağı ve birbirinden lezzetli serpme köy kahvaltısının sunulduğu  etkinlik, Dereköy’lü kadınların (Zeynep Balcı, Meral Yener, Fatma Kahya, Hatice Pala, Hatice Şen, Saniye Durgut, Binnaz Kavalalı, Seda Yener) duygu ve düşüncelerini anlatarak, açılış heyecanına ortak oldular.

ÜRETEN KADIN 3

Keyifli bir günün sonunda, Türk Kadınlar Birliği Bursa Şubesi Onursal Başkanı Günay İzer, Yönetim Kurulu Başkanı Tijen Sözeri, Yürütme kurulu üyeleri Özlem Bayrak, Begüm Müminoğlu, Duygu Gürcan, Mine Üncü, Tanca Subaşıoğlu tarafından bağış yapan kişilere teşekkür belgeleri takdim edildi.

Editör: Habererk Haber Merkezi