İstanbul'da etkili olan sağanak yağış nedeniyle şehrin doğusunda yer alan ilçelerde sel meydana geldi.

Küçükçekmece'de yer alan Atatürk Mahallesi'nde bazı evlerin giriş, bahçe ve bodrum katlarını su bastı. Küçükçekmece'de bulunan Kırlangıç Sokak'ta bir otomobil, sel sularının etkisiyle dereye uçtu, aynı sokakta bir apartmanın bodrum katında ise polis ekiplerinin, dalgıç polis eşliğinde arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği görüldü. Çevre sakinleri, sel sularının etkisiyle çevredeki bazı kişilerin Ayamama Deresi'nin bağlantısında yer alan noktalarda mahsur kalarak akıntıya kapıldığını iddia etti.


Kırlangıç Sokak'ta yaşadığını belirten Süleyman Erkek, " Sular insanları götürdü, buradan biz çocukları çıkarttık. Evlerin içindekileri çıkarttık. Suyun etkisiyle gidenler oldu. En sıkıntılı nokta burası. Burada bir gecekondu ve arka mahalledeki bir gecekondu etkilendi. Önümüzdeki bir bina çöktü tamamen. Yağmur bir anda bastırdı, insanlar evlerinin içine girdiler" dedi.

Engin Sokak'ta yaşayan ve oturduğu apartmanının bahçe katını su basan bir kadın, "Aşağıda bir ev var ve bildiğiniz kayboldu. Buradaki Ayamama Deresi bir türlü çözülemiyor. Her gelen çözeceğini söylüyor. Bakın bahçe kayboldu, her yer sular altındaö dedi. Su basan evde annesinin yaşadığını belirten vatandi ise, "Annem aşağıda oturuyor, benim 6 kedim de var. Annemin canına mı sevineyim, kedilerime mi, 3 yıldır besliyorum. Dalgıç polisler gelecekler, çıkaracaklar" dedi.

Editör: Habererk Com