Ekonomik sorunlar ve pahalılık, uyuşturucuyla mücadele, deprem gerçeği ve mülteci sorunları konulu projeleri olduğunu söyleyen Osman Gazi’nin silah arkadaşı Köse Mihal Gazi’nin torunu olan Levent Kurt, aday olma nedenini ve gerçekleştirmeyi planladığı projeleri nasıl yürüteceğini şu şekilde açıkladı:

“Ecdadımın bana vermiş olduğu bütün gücü devletimiz ve milletimiz adına kullanmak için milletvekili adayı oldum. Hayat felsefeme ve vizyonuma uygun bir parti olduğunu düşündüğüm için AK Parti’den aday oldum. Pandemi ile birlikte bütün dünyayı etkisi altına alan, ekonomik sorunlar ve pahalılık sebebiyle geçim sıkıntısı yaşayanların tespiti ve bu sorunların çözümü için gereğini yapacağım. Öncelikle seçim bölgemden başlayarak uyuşturucu kullanan mağdurlar ve ailelerini rencide etmeden iletişim kurup çözüm odaklı olacağım. Ülkemizde deprem gerçeği olduğu aşikardır. Türkiye’nin deprem kuşağında yer alan bir ülke olduğunu hiç unutmadan; hasarlı binaların tespiti, tahliyesi ve yıkımı ile yeni binaların deprem yönetmeliğine uygun şekilde yapılması için yetkili devlet kurumlarıyla iletişim halinde olacağım. Depreme hazırlıklı olmak için bir vatandaş ve vekil olarak üzerime düşeni yapacağım. Öte yandan yeni bir deprem anında görev alacak personelin eğitiminin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Kentsel dönüşümü hızlandıracağız ve ağırlık vereceğiz.”

“MÜLTECİLERE AYRIMCILIK YAPILMAMALI"

Mülteci sorununa da çözüm getireceğini ifade eden Kurt, “Türkiye’de yaklaşık 7 milyon mülteci vardır. Bu çok büyük bir rakamdır. Mültecilere ayrımcılık yapılmamalıdır. Bize yakışan Ensar ve Muhacirlerin örneğinde Medineliler gibi dinimize, örf ve adetlerimize göre bir misafirperverlik göstermektir. Sayın Cumhurbaşkanının da önerdiği üzere mültecilerin sorumluluk altına girmesi sağlanmalıdır. Böylece bütün mülteciler her Türk vatandaşı gibi kayıt altına alınacak, askerlik yapacak, sınavla üniversiteye gidecek, vergi verecek ve sağlık hizmetlerinden ücretli yararlanacaktır. Bu konuda gerekli çözümleri üretmeyi hedefliyorum” dedi.

Samsun doğumlu olan Kurt, evli ve bir kız çocuk babasıdır. Sosyoloji mezunu olan Kurt, aynı zamanda inşaat ve otomotiv sektöründe hizmet veren bir şirketin sahibi ve yönetim kurulu başkanıdır.

Kaynak: dha