Sözcü’den Özgür Cebe’nin haberine göre, Şırnak'ın Cizre ilçesinde 2009 yılında, DTP'nin kapatılmasını protesto etmek için toplumsal olaylarda polise taş attığı gerekçesiyle Hasan Biter'in polisin tespitlerine göre tanınmamak için yüzünü kadın tülbendiyle kapatarak polise taş attığı belirlendi.

Hasan Biter'in kovalamaca sonucu yakalandığında cebinden bir adet taş bir adet limon çıktığı ifade edildi.

NEDEN LİMON!

Toplumsal olaylarda polisin kullandığı biber gazına karşı limonun etkili olduğu polis fezlekesinde yer alınca Hasan Biter hakkında Diyarbakır Özel yetkili Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı.

Hasan Biter'e verilen ceza Yargıtay tarafından onanınca tekrar cezaevine girmemek için 2011'de terör örgütü PKK'nın dağ kadrosuna katıldı.

İki kez yaralandığı belirlenen terörist Biter'in tedavi olduktan sonra bu kez Irak'ın kuzeyindeki bölgelerde terörist faaliyetlerde bulunduğu bildirildi.

Terörist Biter'in 2009'da polise taş attığı Cizre İlçesine 2015 yılında bu kez azılı bir terörist olarak sızdığı ve çukur, hendekler kazarak polis ve askerlerle çatışmalarda yer aldığı, ilçede kontrolün sağlanmasından sonra önce Cudi Dağına, buradan da Irak'ın kuzeyine kaçtığı tespit edildi.

Terörist Hasan Biter'in son olarak Pençe Kilit harekâtının sürdürüldüğü Hakkâri Çukurca'nın karşısındaki Metina Vadisindeki Zendura bölgesinde düzenlenen operasyonda öldürüldüğü belirlendi.

Editör: Habererk Haber Merkezi