Ümraniye Belediyesi’nin TÜGVA’ya bedelsiz şekilde banyo ve kütüphane kurduğu, masa ve sandalye temin ettiği öne sürüldü.

İNTERNET ÜZERİNDEN YEMEK SİPARİŞİNDE İLGİNÇ OLAY! İNTERNET ÜZERİNDEN YEMEK SİPARİŞİNDE İLGİNÇ OLAY!

Kadrolaşma ve usulsüzlük iddialarının odağındaki TÜGVA’da skandallar bitmiyor.

Kamu kaynakları ile sağlanan ayrıcalıklar, vakfın içinden sızdırılan bilgilerle ortaya çıkmaya devam ediyor.

TEFRİŞAT LİSTESİ

Eski bir vakıf çalışanınca sızdırılan ve TÜGVA’ya ait olduğu iddia edilen belgelerin arasında yer alan “Tefrişat Listesi” dikkat çekti.

Listede, vakfa ait öğrenci yurtlarına alınan malzemelerin listesi, fiyatları ve malzemelerin alındığı firmalar kaydedildi. Covid-19 salgınını gerekçe göstererek TÜGVA’dan kira almadığı ortaya çıkan AKP’li Ümraniye Belediyesi de vakfın listesinde yer aldı.

BEDELSİZ ŞEKİLDE VAKFA TEMİN ETTİ

Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre, listede, vakfa ait öğrenci yurduna alınan malzemeler sıralandı. Ürünlerin isimlerinin yanına ödeme şekilleri de yazıldı.

Belgeye göre vakıf, yurdun çatı katına ücretsiz şekilde banyo yaptırıp kütüphane kurdururken 60 kişilik çalışma salonuna konulan masa, sandalye ve minderler için de herhangi bir ücret ödemedi. Ürünlerin Ümraniye Belediyesi’nce satın alınarak bedelsiz şekilde vakfa verildiği belirtildi.

31 Mart 2019’daki yerel seçimlerin ardından büyükşehir belediyeleri el değiştirince iktidara yakın vakıf ve dernekler rotayı ilçe belediyelerine kırmıştı. AKP’li Ümraniye Belediyesi’nin, pandemi gerekçesiyle Temmuz 2020 itibarıyla TÜGVA’dan kira almadığı ortaya çıkmıştı.