Kurtlar Vadisi'nin Elif'i Özgü Namal kimdir?

Polat Alemdar'ın sevgilisi rolünü oynayan Özgü Namal, Kurtlar Vadisi'nde oynamıştı.

Kurtlar Vadisi'nin Elif'i Özgü Namal kimdir?

Kurtlar Vadisi'nin Elif'i olarak bilinen ve Polat Alemdar'ın sevgilisi rolünü oynayan Özgü Namal'ın eşi Serdar Oral'ın vefatı sonrasında çokçok arananlar arasında yer aldı.

Peki Özgü Namal kimdir?

Özgü Namal, 1978 yılında, Kubilay ve Akile Namal çiftinin çocuğu olarak İstanbul'da dünyaya geldi.

Tam adı Melahat Özgü Namal olduğu pek bilinmez. Duygu adında bir erkek kardeşi olan Özgü Namal'ın çocukluğu Üsküdar, Bağlarbaşı, Kuzguncuk, Nakkaştepe'de geçtiği ifade edildi.

14 yaşında iken Enis Fosforoğlu Tiyatrosunda oyunculuğa başlarken, ilk ve orta dereceli eğitimini Üsküdar Cumhuriyet Lisesinde alan Özgü Namal, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'den mezun olduğu bildirildi.

1997 yılında, profesyonel olarak Masal Gerçek Tiyatrosunda çocuk oyunlarıyla sahnelere ilk adımını attığı ifade edilmesi bakımından dikkat çekti.

1998 yılında "Affet Bizi Hocam" dizisiyle televizyonlara geçiş yaptı. Konservatuar eğitimi sırasında "Karete Can" , "Yeditepe İstanbul" gibi dizilerde oyunculuk kariyerine sürdürdü.

2000 yılında "Tiyatro Fora" adlı özel bir tiyatroda "Apaçık", "Tekrar Çal Sam", "Yan Etkili Konuşmalar" adlı oyunlarda, "Kerem", "Havada Bulut" adlı televizyon filmlerinde oynadı.

2002 yılında konservatuardan mezun olan Namal, aynı yıl "Sır Çocukları" adlı filmde de oynadı. Bu filmle, 14. Ankara Film Festivalinde "Umut Vadeden Kadın Oyuncu" ödülünü alması dikkat çekti.

2004 yılında "Büyü" ve "Anlat İstanbul" filmlerinde rol aldığı bildirildi. Aynı yıl İstanbul Devlet Tiyatrosunda konuk oyuncu olarak "Taraf Tutmak" adlı oyunda rol aldığı ifade edildi.

Kurtlar Vadisi adlı dizide canlandırdığı Elif karakteri kariyerinin dönüm noktası olması bakımından dikkat çekti. 1. Beyaz İnci TV Ödülleri'nde aldığı en iyi kadın oyuncu ödülünden sonra sinema yapımlarına ağırlık verdi, 2008 yılında üç ayrı filmi birden vizyonla bir araya geldi.

Ünlü oyuncu 2009 yazından itibaren Orhan Kemal'in aynı adı taşıyan ölümsüz eserinden uyarlanan "Hanımın Çiftliği" adlı televizyon dizisinde başrolü oynadı ve reklam filmlerinde kendisine yer buldu.

Uzun yıllar Akbank'ın reklam yüzü olması bakımından dikkat çekti.

2013 yılında yazar Hande Altaylı'nın Kahperengi adlı romanından Mahinur Ergun'un senaryolaştırdığı "Merhamet" adlı dizide Narin karakteri ile başrollerini Özgü Namal ve İbrahim Çelikkol paylaştı, diğer rolleri ise; Burçin Terzioğlu, Mustafa Üstündağ, Yasemin Allen, Ahmet Rıfat Şungar alırken Turgut Tunçalp Moskof Recep karakterini canlandırdığı görüldü.

Daha önce Oktay Kaynarca ile birlikte olan Özgü Namal, 2010 yılından beri 3 yıldır birlikte olduğu sevgilisi Başar Savur'dan 2013 yılında ayrıldığı bildirildi.

2013 yılından beri de reklamcı Ahmet Serdar Oral ile birliktedir. Henüz evlenmeyi düşünmediği sevgilisinden 3 Kasım 2014 tarihinde dört aylık hamile olduğu ve doğacak oğlunun isminin "Nefes" olacağı öğrenildi. Oğlu Nefes 11 Nisan 2015 tarihinde doğdu.

Acun Ilıcalı'nın hazırlayıp sunduğu Yetenek Sizsiniz Türkiye'nin 2014-2015 sezonunda Acun Ilıcalı, Eser Yenenler ve Murat Boz ile beraber jüri olarak görev yapmıştır.

TV programları; Koca Kafalar TV, Güldür Bakalım , Yarışma Maratonu.

Özgü Namal, 07 Kasım 2014 tarihinde vizyona giren "Benimle Var Mısın?" adlı sinema filminde Bülent İnal, Ayşe Tunaboylu, Alican Yücesoy, Vildan Atasever, Emre Kınay, Melisa Sözen ile birlikte oynadı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 16:35
YORUM EKLE