Mehmet Tolga Akalın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda:

15 MAYIS 2016 GÜNÜ KARŞIMIZA POLİS BARİKATLARI VE TOMA’LARI ÇIKARANLAR BUGÜN DE SEYİRCİSİZ KONGRE TEŞEBBÜSÜNDE BULUNUYORLAR. ŞİMDİDEN İLAN EDİYORUZ Kİ: BİZ DE O GÜNKÜ KARARLILIK, CESARET VE AZİMDEYİZ.

Büyük mücadeleler vermiş, canıyla, malıyla en zor sınavlardan geçmiş ve  son bir yıldır yıpranmış, yorulmuş, hatta vaz geçme eğilimine girmiş dava arkadaşlarımıza yapılacak olan kongremiz büyük bir mesaj niteliğinde olacaktır.

Birlikte yol yürüdüğümüz bütün mensuplarımıza yeni bir umut aşılayacağımız, iktidar hedefimizi tüm Türkiye’ye ilan edeceğimiz ve baştan beri ifade ettiğim üzere bir centilmenlik yarışı şeklinde geçecek kongremize azami seyircinin katılımını sağlamak, o coşkuyu, birlik beraberliği, iktidar hedefine yürüme azmini bütün Türk milletine ilan edip göstereceğimiz gün 27 Nisan olacaktır.

Evet, salonumuz maalesef yeni ve büyük başlangıcımıza ev sahipliği yapacak kadar büyük olmayabilir. Ancak bizim mensuplarımızın büyük bölümü 15 Mayıs 2016 günü polis barikatlarının, TOMA’ların önünü miting alanına çevirecek kadar yürekli, haklı olduğu noktada hedefe yürümek için çileli yollardan geçmeyi bilen bir kitledir. Aradan geçen 8 yıla rağmen insanlar o gün oradaydık diye 15 Mayıs fotoğraflarını paylaşırken, büyük iktidar yürüyüşümüzün ilk gününde o insanları bu coşkudan mahrum etmeye kimsenin hakkı yoktur.

Tabandan kopuk, küçük düşünen, emeği olmadığı, mücadelesinde yer almadığı partinin 2 gün daha sürecek kayyumluğunu abartan ve kendini belirleyici sananlara buradan çok açık ve net sesleniyorum:

Biz milletimiz olmadan, milletimizle omuz omuza yürümeden kapalı kapılar ardındaki bir kurultaya asla razı değiliz. Temsili demokrasinin gereği belirleyici olan delegelerimizdir. Fakat teşkilatımızın her bir mensubu, her bir üyemiz, milyonlarca oy verenimiz, gözünü kongremize çevirmiş coşkumuzla umutlanacak milletimizin her bir ferdi bu kongreyi yakından takip etme hakkına sahiptir.

"Ahmet Yiğit Yıldırım'ı, Meral Akşener mi yönetici yaptı?" "Ahmet Yiğit Yıldırım'ı, Meral Akşener mi yönetici yaptı?"

Seyircisiz kongre yapmanın elbette tek bir gerekçesi var. Bunun farkındayız. Milletimizle kurduğumuz gönül köprüleri birilerini rahatsız etmiş görünüyor. Her türlü iletişim kanalını en etkin şekilde kullanarak oluşturduğumuz dip dalga, büyük kalabalıkların yeni başlangıç kongremizde yanımızda olacağını göstermektedir. Anlaşılan bu birilerinin hoşuna gitmemiştir.

Kayyum pozisyonundaki kişinin; partimizin büyük iktidar yürüyüşünün kilometre taşı niteliğindeki kongremizi sönük bir hale getirme teşebbüsüne cevabımızı gerekirse 15 Mayıs 2016 günü olduğu gibi salon önünde vereceğiz. Milletimizle, dava arkadaşlarımızla her halükarda 27 Nisan günü buluşacağız. Bu coşkudan bir tek mensubumuzun bile mahrum kalmasına sebep olanları da tarih affetmeyecek biz de tarihin onları layık oldukları şekilde anması için elimizden geleni yapacağız.

Ey halkım; evet genel başkan adayıyım ve inşallah kazanacağım. Fakat benim için kongre kazanmaktan daha önemli olan bu kutlu yürüyüşü milletimle omuz omuza yapmaktır.

Ey milletim, ey İYİ Partimize oy verenler, ey teşkilatımız, ey üyelerimiz; tarih yazacağımız 27 Nisan 2024 günü hepinizi Söğütözü ATO Congresium’a bekliyoruz.

''SİZSİZ ASLA'' ifadelerine yer verdi.

Editör: Habererk Com