MHP'den Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in ölümü sonrası başlatan istifalara yenileri eklendiği bildirildi.

MHP Genel Merkezi, Samsun'da Atakum İlçe Başkanı Murat Akoğlu, Çarşamba İlçe Başkanı Kemal Düzgün ve Tekkeköy İlçe Başkanı Köksal Kısa’yı görevden aldığı vurgulandı. Bu isimlerin yerine Atakum'a Metehan Yusufoğlu, Çarşamba'ya Harun Kaya, Tekkeköy'e Hakan Süzer getirildiği ifade edildi.

5 İLÇE BAŞKANI 6 YÖNETİCİ İSTİFA ETTİ

MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın milletvekili aday adayı olmak için görevden ayrılması üzerine yerine görevlendirilen Osman Kandıra, istifalarla ilgili açıklama yaptı.

Gazeteduvar'da yer alan habere göre;  Bu kararın ardından Kavak İlçe Başkanı Cahit Kamber, Vezirköprü İlçe Başkanı Dursun Gülünay, Terme İlçe Başkanı Hüseyin Yüksel, Salıpazarı İlçe Başkanı Hasan Yüksel ve Ladik İlçe Başkanı Selami Aktaş görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı. MHP İl yönetiminde bulunan altı kişi daha istifalarını verdi.

Her şeyin genel merkezin bilgisi dâhilinde gerçekleştiğini vurgulayan Başkan Kandıra, şu açıklamayı yaptı:

Sedat Peker’in iddialarıyla gündeme gelmişti Mehmet Ağar aylar sonra ortaya çıktı Sedat Peker’in iddialarıyla gündeme gelmişti Mehmet Ağar aylar sonra ortaya çıktı

“BİZİM ÖNÜMÜZÜ AÇTILAR”

“Yorulan değişir. Davanın değil adamının adamı olan gider. Liyakat ile değil hatır gönül ile makamlara getirilenler ile başarılı olunamayacağı, değişimi görüp gereğini yapanlardan da bellidir. İstifa tek taraflıdır ve onların tercihidir. Görev değişimini uygun görmüşler, bizim önümüzü açmak için istifa ettiler. Saygı ile karşılıyoruz, kendilerine teşekkür ediyoruz.

“ÜLKÜCÜ MİLLİYETÇİ HAFIZA UNUTMAYACAK” 

İstifa eden ilçe başkanlarının yerine, yeni isimler ve yönetim atanacaktır. Yeni kan ve yeni can ile MHP hem Türkiye’de hem de Samsun’da yoluna daha güçlü devam edecektir. Kendilerince bir oyun içinde olanları ve kendi siyasi hırsları uğruna partimizi ve böylesi bir dönemde camiamızı zor duruma sokma çabasında olanları da Ülkücü-Milliyetçi hafızanın unutmayacağını da belirtmek isterim.”