Yeni Akit yazarı Yaşar Değirmenci, “Putlaştırmak müzmin hastalık!” başlıklı bir yazısına, MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, “Bu müfteri, Atatürk’e sahip çıkmamızı hazmedememiş! Bak Değirmenci, burayı iyi belle; olmasaydı olmazdın, olsan bile vaftiz olurdun!” ifadeleriyle sert tepki gösterdi.

Yeni Akit yazarı Yaşar Değirmenci, “Putlaştırmak müzmin hastalık!” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Değirmenci yazısında, Mustafa Demirkan'ın Ayasofya’da Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okumasına tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi hedef aldı.

BAHÇELİ’Yİ HEDEF ALDI

Akit yazarı Değirmenci, şunları kaydetti:

“Milliyetçi (MHP’nin) ‘zillet ittifakı’ dedikleriyle Mustafa Kemal ortak paydasında birleşmeleri, Kemalizm’in yahut insanları putlaştırmanın bir başka versiyonu değil mi? Balıkesir hutbesine âlimlerin, din adamlarının dahi okuyamadığı bugünün solcu ve partileri imza atabilirler mi? MHP lideri Devlet Bahçeli’nin kurduğu cümleler öylesine aşırı, temelsiz ve tutarsızdı ki ne İslam’ın temel esaslarıyla ne de yakın tarihin siyasi ve toplumsal tecrübeleriyle telif etme imkânı vardı. Adeta ‘Olmasaydın Olmazdık’ karanlığı ve dayatması form değiştirip karşımıza dikiliyordu. Mesela şu cümlede koskoca bir halkın iman sahibi olması bile bakın mutlak manada nasıl Ulu Önder’e bağlanıyor: ‘Atatürk tarih sahnesine çıkmasaydı, İslam’ın bekçisi olmasaydı doğduğunuz zaman kulağınıza ezan mı okunur yoksa bir Kilise’de vaftiz mi olurdunuz?’ Devamında; ‘Atatürk’ü rahmetle anmak, ona saygı duymak, onun eserlerine sadık kalmak her nesil, her Türk evladı için ödevdir.’”

MHP’DEN TEPKİ: OLMASAYDI OLMAZDIN, OLSAN BİLE VAFTİZ OLURDUN

Yaşar Değirmenci’nin yazısının ardından MHP’den tepki geldi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Yeni Akit Gazetesi köşe yazarlarından Yaşar Değirmenci, ‘putlaştırmak müzmin hastalık’ başlıklı süfli köşe yazısında Genel Başkanımıza saldırmış!

Bu müfteri, Atatürk’e sahip çıkmamızı hazmedememiş! Bak Değirmenci, burayı iyi belle; olmasaydı olmazdın, olsan bile vaftiz olurdun!”