MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “MHP’yi Muhsin Yazıcıoğlu böldü. Şimdi de MHP’den beslenen bir kadın karşı tarafa geçti. Yine böldüler ama biz küllerimizden doğduk” dedi.

Mehmet Taytak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başlattığı “Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları” kapsamında Afyonkarahisar’ın Sultandağ ilçesinde bir konuşma yaptı. Mehmet Taytak, konuşmasında Muhsin Yazıcıoğlu ve Meral Akşener hakkında “MHP’yi böldüler” dedi.

MUHSİN YAZICIOĞLU’NU SUÇLADI

Mehmet Taytak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “vatanı ve milleti dışında hiçbir şey düşünmediğini” söyledi. Taytak, konuşmasına şöyle devam etti: “‘MHP’nin oyu yüzde 5’e düştü’ dediler. Genel başkanımız bir kere bile kendisini düşünmedi. Davası için çalıştı.”

Mehmet Taytak, konuşmasının devamında Muhsin Yazıcıoğlu’nu şu sözlerle suçladı: “Partimizi Muhsin Yazocoğlu ve arkadaşları böldüler. Şimdi de partimizin beslediği bir kadın çıktı, MHP’yi mahkeme mahkeme dolandırdı. Kazanamadı. Milliyetçi Hareket Parti’si yine bölündü ama küllerinden tekrar doğdu. Çünkü davamızın duacısı genel başkanımız.”