6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen Şanlıurfa ve Adıyaman, şimdi de sel felaketleri ile mücadele ediyor. 14 can kaybının yaşandığı sel baskınının ardından Millet İttifakı'nın 3 lideri afet bölgesini ziyaret etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sel bölgesinde incelemelerde bulunurken, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada devlet yönetimine isyan etti. 

"BİZ BURAYA YENİ HÜKÜMETİN TEMSİLCİLERİ OLARAK GELDİK"

Kılıçdaroğlu açıklamasında "Şanlıurfalı kardeşlerimiz az önce şikayetlerini dile getirdiler. Şanlıurfa'da kimse kendini yalnız hissetmesin. Biz buraya sadece Millet İttifakı'nın genel başkanları olarak değil, aynı zamanda Mayıs ayında kurulacak yeni hükümetin temsilcileri olarak geldik" dedi.
Merkezi hükümete sitem etmye devam eden CHP lideri, sözlerine şu şekilde devam etti:

"SORUNLARIN FATURALARINI VATANDAŞLAR ÖDÜYOR"

"Pek çok sorun var biliyoruz. Ağır sorunların faturalarını vatandaşlar ödüyor. Bunu da biliyoruz. İnsanlar hayatlarını kaybetti, biliyoruz. Eğer bir ülke iyi yönetilirse afetlere karşı dirençli kentler oluşur. Altgeçit yapmışlar. Bir pompayı getirmek için saatlerce beklenir mi? Bu nasıl bir devlet yönetimidir? Bunların hepsini çözeceğiz. Zihniyeti tamamen değiştirerek... Kim görevini yapıyorsa başımızın üstüne, yapmayana güle güle demek zorundayız. Allah nasip edersin bütün bu sorunları çözeceğiz. Kentlerin iyi yönetilmediğini biliyoruz."

Editör: Ali Özyiğit