Kırgızistan'da düzenlenen 'UIPM Olimpik Sıralama Yarışı'nda kadınlar finali tamamlanırken Milli sporcu İlke Özyüksel, yarışı toplam 1411 puanla tamamlayarak şampiyon oldu ve olimpik sıralama puanını 55'e yükseltti. 

  

Uluslararası Modern Pentatlon Birliği’nin (UIPM) Kırgızistan Modern Pentatlon Federasyonu ile birlikte Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te düzenlediği UIPM Olimpik Sıralama Yarışları'nda kadınlar kategorisi finali gerçekleşti.  

UIPM Olimpik Sıralama Yarışları'nın Kırgızistan etabında Türkiye'yi kadınlar kategorisinde temsil eden İlke Özyüksel; eskrim, binicilik, yüzme, koşu ve atış etaplarından toplam 1411 puan alarak şampiyon olmayı başardı.  

Polonya ve İspanya’dan sonra üçüncüsü düzenlenen UIPM Olimpik Sıralama Yarışı’nı birincilik ile tamamlayan İlke Özyüksel, yarıştan 40 puan aldı ve toplam olimpik sıralama puanını 55’e yükseltti. 

  ilke

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kırgızistan'da düzenlenen Modern Pentatlon Olimpik Sıralama Yarışı'nda şampiyon olan milli sporcu İlke Özyüksel için tebrik mesajı yayımladı. 

  "Uluslararası Modern Pentatlon Birliğinin (UIPM) Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te düzenlediği Modern Pentatlon Olimpik Sıralama Yarışı'nda eskrim, binicilik, yüzme, koşu ve atış etaplarından toplam 1411 puan alarak yarışı ilk sırada tamamlayan İlke Özyüksel’i yürekten kutluyorum. 2024 Paris Olimpiyat Oyunlarına katılım yolunda avantaj elde eden İlke Özyüksel’in kota alacağına inancım tam. Milli sporcumuzun şampiyon olmasında emeği geçenleri de tebrik ediyor, İlke Özyüksel’e başarılarının devamını diliyorum

Editör: Buse Ceren Balta