Ankara kulislerinden seçim hareketliliği devam ederken, Memleket Partisi’ne CHP listelerinden seçime girmesi için Altan Öymen ve Hikmet Çetin’den teklif gittiği iddia edildi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce iddialara yanıt verdi. Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu’nun sorularını yanıtlayan İnce, CHP ile bir görüşme olmadığını belirterek, kendisinin bakanlık istemediğini, CHP’den görüşme talebi gelmediğini söyledi.

"BEN MUHARREM İNCENİN ADAYLIĞINI DESTEKLİYORUM"

Memleket Partisi’nde bir ön seçim yapılacağını belirten İnce, “Bana hiçbir teklif gelmedi. Giderim ya da gitmem... Ben herkesle görüşürüm ama gelmiş olan bir teklif yok. Pazar günü de partimizin üyeleri sandık başına gidecek. Cumhurbaşkanı adayımızı belirleyecekler. Bizim tüzüğümüz öyle” ifadelerini kullandı.

Hangi cumhurbaşkanı adayını destekleyeceğini de açıklayan İnce, “Ben Muharrem İnce’nin adaylığını destekliyorum, şu anda” dedi.

Barış Terkoğlu’nun köşe yazısından ilgili bölüm şöyle:

"Şunu merak ediyorum... Sizin Milli Eğitim bakanlığını istediğiniz iddia ediliyor. Doğru mu bu?

-Yok öyle bir şey. Ben hiç kimseyle hiçbir şey konuşmadım. Hepsi palavra. Yalova milletvekili arkadaşımızın kızı vefat etti, 38 yaşında. Ben cenaze için Yalova’ya geldim. Ama okuyorum haberleri ve gülüyorum sadece.

‘ZOR DURUMDA BIRAKMAK İÇİN YAPIYORLAR’

Yani “kesinlikle CHP ile görüşmeye gitmem” gibi bir rezerviniz yok değil mi?

-Bana hiçbir teklif gelmedi. Giderim ya da gitmem... Ben herkesle görüşürüm ama gelmiş olan bir teklif yok. Pazar günü de partimizin üyeleri sandık başına gidecek. Cumhurbaşkanı adayımızı belirleyecekler. Bizim tüzüğümüz öyle.

Oradaki aday da siz olacaksınız?

-Eee tabii...

Siz Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığına adaylığını destekleme gibi bir ihtimali hiç masanıza koyacak mısınız?

-Ben Muharrem İnce’nin adaylığını destekliyorum, şu anda.

Peki, görüşme olursa Kemal Bey’le?

-Görüşmeden bir şey diyemem ki ben ona... Görüşmedim, yani öyle bir talep gelmedi. Yok, milli eğitim bakanlığını istedi, yok CHP listelerinden milletvekili adayı olacak... Bunlar komik şeyler. Hikmet Çetin ve Altan Öymen olayı da doğru değil. Yok öyle bir şey. Bunların hepsi palavra. Bunlar, CHP’deki birtakım mahfillerin bilerek uydurmaları.

Sizi partide istemeleri güzel bir şey değil mi?

-İstediklerinden değil ki bu. Kamuoyu önünde zor durumda bırakmak için yapıyorlar. İstemek gibi bir talepleri yok. Bu oyuna gelmemek lazım, medyanın da bir kısmı bu oyuna geliyor."

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İnce'ye götürülen öneriye sıcak baktığı da iddialar arasında yer aldı.

Kulislerden yansıyan iddiaya göre Memleket Partisi Genel Başkanı İnce’nin Milliği Eğitim Bakanı olmak istediği ileri sürüldü.

Editör: Yadigar Hanım