Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk

 "İkinci yarıyı daha iyi oynadığımızı düşünüyorum. Daha çok rakip kaleye gittik. Günün sonunda buradan kazanarak ayrılıyoruz. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Manchester United gibi bir takımı burada yenmek hem bizim için hem de Türk futbolu adına çok değerli" ifadelerini kullandı. 

 Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk maç hakkında açıklama yaptı. Karşılaşmayı değerlendiren Buruk, ikinci yarı daha iyi bir oyun ortaya koyduklarını söyleyerek; 

 "Maç öncesi planımız, deplasmanda olmamıza rağmen kendi oyunumuzu oynamaktı. Maçın başından sonuna kadar kendi oyunumuzu ortaya koyduk. Karşımızda dışarıdan bakıldığında başarılı gözükmese de oyun olarak iyi bir takım vardı. Fırsat bulduklarında kalemize çok çabuk bir şekilde geldiler. İstatistiksel anlamda da iki takım adına benzer sayılar ortaya çıktı. İkinci yarıyı daha iyi oynadığımızı düşünüyorum. Daha çok rakip kaleye gittik. Günün sonunda buradan kazanarak ayrılıyoruz. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Manchester United gibi bir takımı burada yenmek hem bizim için hem de Türk futbolu adına çok değerli" dedi. 

Buruk; "Bu sene biz bir değişime gittik. 11 tane yeni oyuncumuz geldi. Bu oyuncuları bir yandan hazırlıyoruz bir yandan da yarışıyoruz. Bu yarış içerisinde de kazanarak yolumuza devam ediyoruz. Hiç maç kaybetmedik bu sene. Bu galibiyet de bize önemli bir ivme sağladı. Hakim Ziyech bugün yoktu. O da hazırladığımız oyunculardan birisi. Bizim için 2 önemli maç oynadı. Ndombele'yi hazırlıyoruz, en iyi durumunda değil. 6 tane üst üste maç oynadık. 7'nciyi oynayacağız. Oyuncularım bu dönemi çok net bir şekilde atlattılar ve büyük bir mücadele ortaya koydular" diyerek kadroya yeni katılan oyuncuları hazırlamaya devam ettiklerini söyledi. 

Karşılaşmada iki göl ile geriye düşmelerine rağmen dizilişte değişiklik yapmadıklarını ve oyun planına sadık kaldıklarını aktaran Buruk, "Geriye düştüğümüzde tabii ki Manchester'ın skoru daha da yukarı çekmesine dair bir korkumuz oldu. Biz oyun planımızı hiç bozmadık. İki kere beraberliği yakaladık. Penaltıyı kaçırdık. Rakibimizin 10 kişi kalması işimizi daha da kolaylaştırdı. 3-2 yaptık belki 4'üncü golü de atabilirdik. 10 kişi kalmalarına rağmen onlara şans da verdik. Skoru artırabilirdik ama gol de yiyebilirdik. İstediğimiz oldu. 4'üncü golü atıp maçı daha erken de bitirebilirdik" dedi. 

Editör: Buse Ceren Balta