Ankara’da hizmet veren Numune Hastanesi’nde hasta yataklarında kullanılan çamaşırların, makinelerdeki arıza nedeniyle haftalardır yıkanmadığı iddia edildi.

Ankara Şehir Hastanesi’nin açılmasını ardından Numune Hastanesi kapatılmıştı. Ancak, hastane Covid-19 vakalarının artması ile tekrar hizmet vermeye başladı. Hastanenin yoğun bakım servisinin bulunduğu ek hizmet binasının çamaşırhanesinde çekilen fotoğraflarda, içerisi çamaşır dolu onlarca çöp poşeti olduğu görüldü.

Birgün'ün haberine göre, Küçük taşıma kovaları içerisine istiflenen, bir kısmı ise yere konulan çamaşırların, haftalardır temizlenmeyi beklediği iddia edildi.  Numune Hastanesi Pandemi Yoğun Bakım Servisi’nin çamaşırhanesi, içler acısı tabloyu gözler önüne serdi.

COVID-19 HASTALARI KULLANIYOR

İsminin paylaşılmasını istemeyen bir hastane çalışanı, Covid-19 hastalarının kullandığı çamaşırların, “teknik arıza” nedeniyle üç haftadır yıkanmayı beklemesini eleştirerek, “Pandemi olan bir yerde çamaşırlar bu şekilde bekletilmemeli” dedi.

Uykunun yol haritası ortaya çıktı! Gece boyunca insanların yolculuğu Uykunun yol haritası ortaya çıktı! Gece boyunca insanların yolculuğu

pandemi hastanesi

Editör: TE Bilişim