AKP'den çift maaşlı bürokratlara ilişkin güldüren açıklama!

AKP'den çift maaşlı bürokratlara ilişkin güldüren açıklama geldi.

AKP'den çift maaşlı bürokratlara ilişkin güldüren açıklama!

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin bazı sorularını yanıtladı.

Turan, çok maaşlı AKP'li bürokratlarla ilgili "2'den fazla maaş almak yok diye biliyorum. Biz bunu kamuoyunda olan rahatsızlıkla birlikte değerlendirdik, çalıştık. Ortaya çıkan tabloda bir eksik varsa düzeltiriz ama bendeki bilgi kanunun ifadesi bir kişinin bir maaş alacağı yönündedir" ifadelerini kullanması güldürdü.

Turan, maaşlarla ilgili soruya şu yanıtı verdi:

"Herkesin bir maaşı olması esası kuraldır. Kanunla ilgili düzenlemeyi AK Parti'li yıllarda bizler yaptık. Şu an kamuoyunda zaman zaman çok ağır ithamlarla '10 maaş aldı 20 maaş aldı' tarzı ifadelerin doğru olmadığını söylemek isterim. Yanlış hatırlamıyorsam 2 maaştan fazla alma hakkı yok.

O çok sayıda insan, çok özel kurumlarda, çok özel görevlerde olan insanlarımız da var. Bir kişinin bulunduğu pozisyonla ilgili birden fazla yerde görev alması birden fazla maaş anlamına gelmez. 2'den fazla maaş almak yok diye biliyorum. Biz bunu kamuoyunda olan rahatsızlıkla birlikte değerlendirdik, çalıştık. Ortaya çıkan tabloda bir eksik varsa düzeltiriz ama bendeki bilgi kanunun ifadesi bir kişinin bir maaş alacağı yönündedir.

10 maaşlı 20 maaşlı kimse yok. Varsa da bunu düzeltmek durumundayız. Maaşların kendi yaptığı göreve göre çok olması az olması başka konu, özel sektörle bazı özellikli kurumların kıyaslanması başka konu ama prensip olarak biz de kamuoyu vicdanını rahatsız etmeyen bir maaş rejimi olmasını doğru buluruz."

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2021, 17:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uzman
Uzman - 11 ay Önce

sn turan.ülkede yetişmiş eleman.nitelikli.işin uzmanı mı yok.en basit bir pehlivan var.Allah aşkına nedir vasıfları.diploması bile tartışılıyor.yoksa bu kurumlarda güreş kısmı mı.var.millete hizmet edecek bilgi ve birikime sahip insanlara ihtiyaç var.hilal kaplandan hiç söz etmeyelim.tam bir facia.sanırım sıkıldınız iktidardan.size oy yok diyenlere kulak verin bence.son pişmanlık fayda etmez.millet artık bin lireye.makarna kömüre.seçim yatırımna kandırılacak millet değil.