Akşener Başbakan olacağım diyor ama bir türlü nasıl olacağını açıklamıyor! Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ Bilal’e anlatır gibi parlamenter sisteme nasıl geçileceğini anlattı!

Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ parlamenter sisteme nasıl geçileceğini anlatması dikkat çekti.

Akşener Başbakan olacağım diyor ama bir türlü nasıl olacağını açıklamıyor! Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ Bilal’e anlatır gibi parlamenter sisteme nasıl geçileceğini anlattı!

Habererk / Haber Merkezi

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in peş peşe Başbakanlık ve parlamenter demokrasi çıkışları sonrasında akıllara gelen, “Nasıl olacaksın?” Sorularına Akşener bir türlü cevap veremedi.

Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ Habertürk’te katıldığı programda ise net biçimde parlamenter demokrasiye nasıl geçileceğini açıkladı.

Bu açıklamalar takdir edildi.

Özdağ’ın açıklamaları şu şekilde:

“VE BU SEÇİMLERE ERDOĞAN GETİRDİĞİ SİSTEMLE GİTMELİ”

“Parlamenter demokrasiyi biz Zafer Partisi olarak seçimlerden önce düşünmüyoruz.

Önce bu seçimlere gidilmeli. Ve bu seçimlere Erdoğan getirdiği sistemle gitmeli.

Ondan sonra Türkiye parlamenter demokrasiye nasıl geçer? Yeni parlamentoyla geçer.”

ÜMİT ÖZDAĞ’IN AÇIKLAMALARININ TAMAMI:

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 12:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayrıntı
ayrıntı - 2 gün Önce

nagehan alçı tehdit ediyordu ya dün ümit özdağla konuşmasında alenen demiş seçimden önce parletmenter sisteme geçilsin manası bizim lideri tekrar seçelim diye tehdit ettiğini.tamam muhalefet parlemeter sisteme geçecekse bunu seçimden önce değil seçim bir olsun bir iki yıl takılsınlar bunları var olan yetkileri ile bu akpye önce hesap sorsunlar ondan sonra parlementer sisteme geçilsin daha mantıklı değil mi değilse bu muhalefet toptan erdoğana bağlı demektir.ya da kılıçtaroğlu yanaşmadığı için tehtid ediliyordur.yani erdoğanı tekrar başkan cb başbakan seçtirmek koltuk için bunlar bu işlere tevessül eder mi eder.