Akşener “O illeri kesin alırız”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçimde Manisa ve Mersin'i yüzde yüz kazanacaklarını söyledi. Öte yandan Akşener, "Ankara'nın bir büyük ilçesini de kesin alırız." diye konuştu.

banner311
Akşener “O illeri kesin alırız”

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya bugünkü köşe yazısında, İYİ Parti lideri Akşener'le yaptığı sohbeti yazdı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Manisa ve Mersin belediye başkanlıklarını yerel seçimde yüzde yüz kazanacaklarını söylerken, "Ankara'nın bir metropol büyük ilçesini de kesin alırız" diyerek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CHP-İYİ PARTİ İTTİFAKI

Sarıkaya, CHP ile İYİ Parti'nin yerel seçimlerde ittifak yapıp yapmayacağına ilişkin sorunu Akşener'in 'Hayır' diye kestirip atmadığını ama 'Evet' de demediğini söyledi.

Akşener konuyla ilgili, "Yerel seçimlerin kendi özelliği vardır, her siyasi parti tabanı çatıdaki dayatmaya karşı çıkar. Zaten yerel seçimin yasal bir zemini yok. Ama taban tavanları zorlar. Bunu bir ittifak olarak görmüyorum. İşbirliği dediğimiz noktayı 'Evet' veya 'Hayır' anlamında taban zorlar. İşbirliğini taban belirler. Ona da karşı koymamız zor olur…" diye konuştu.

''Kazanacaklarına kesin gözüyle baktığı il olup olmadığını, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana gibi büyük kentlerde nasıl bir yol haritası izleyeceklerine'' ilişkin soruya Akşener şu şekilde cevap verdi:

YEREL SEÇİMDE 'ANKARA'

Akşener, ''Ankara'nın bir metropol büyük ilçesini kesin alırız.'' yanıtını verdi.

"MANİSA VE MERSİN'İ YÜZDE YÜZ ALIRIZ"

"İkisi de olabilir. Görebildiğim şey şu; İstanbul, Ankara İzmir, bir ölçüde Eskişehir, Manisa, Aydın, Antalya, Adana, Mersin çok önemli. Bu şehirlerin tamamı referandumda 'Hayır' oyu verdi. Bunları alabilme imkanımız var… Ama Manisa ve Mersin'i yüzde 100 biz alacağız.''

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Burhan Can
Burhan Can - 2 yıl Önce

Sayın Akşener’e neden bu iller diğer illerin gözümü çıktı mesela Diyarbakır veya İzmir olabilir.

Taka61
Taka61 - 2 yıl Önce

Istanbula İlhan kesici Ankara'ya Mansur yavaş yakışır haydi hayırlı olsun

Ismail Erdem
Ismail Erdem - 2 yıl Önce

.ok alirsin. Yerel secimlerde yüzde 1 alirsan öp basina koy,