Babacan demokrasisi erken patladı

DEVA Partisi Genel Kurucular Kurulu Üyesi Musa Malik Yıldırım'ın, Babacan'ı hedef alan sözlerinin ardından DEVA Partisi Genel Sekreterliği'nden açıklama geldi.

Babacan demokrasisi erken patladı

Erdoğan'ı demokrat olmamakla suçlayan Ali Babacan, geçtiğimiz günlerde yaptığı röportajda, ''anayasanın değişmez 4 maddesi uygun bir zaman diliminde değişilebilir, konuşulabilir, tartışılabilir'' anlamında konuşmuştu. Bunun üzerine DEVA Partisi Genel Kurucular Kurulu Üyesi Musa Malik Yıldırım, bu düşünceye karşı çıkarak eleştride bulunmuştu. Bunun üzerine Musa Malik Yıldırım, ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmişti.



Korkma konuş Türkiye

Ali Babacan, yapmış olduğu açıklamalarda ''Korkma, konuş Türkiye'' derken insanlara yalan mı konuşuyordu? 

Bu sözleri sürekli dile getiren Ali Babacan, DEVA Partisi'nde ilk defa konuşan  DEVA Partisi Genel Kurucular Kurulu Üyesi Musa Malik Yıldırım'ı hemen ihraç kaydıyla disipline sevk etti...

YILDIRIM: ASLA KABUL EDİLEMEZ


DEVA Partisi Genel Kurucular Kurulu Üyesi Musa Malik Yıldırım, “Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın HDP heyeti ile görüşmesi ve bir televizyon programında Anayasanın ilk dört maddesiyle ilgili sözleri asla kabul edilemez” dedi. Yıldırım, DEVA Partisi'nde kuruluş ilkelerinden uzaklaşıldığı için Babacan'ı 3 kez uyardığını aktardı.

DEVA PARTİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Yıldırım'ın, Babacan'ı hedef alan sözlerinin ardından DEVA Partisi Genel Sekreterliği'nden açıklama geldi.

Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

''Partimiz Kurucular Kurulu üyelerinden Musa Malik Yıldırım bugün bir basın açıklaması yapmıştır. Açıklamada Partimiz tüzel kişiliği ve Genel Başkanımız hakkında mesnetsiz iddialarda bulunulduğu değerlendirilmiştir. Siyasi Partiler Kanunu ve Parti tüzüğümüz çerçevesinde, konunun yetkili kurullarda görüşülmesi için gerekli süreç başlatılmıştır.''

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2021, 21:18
YORUM EKLE