Bahçeli ve Erdoğan'ın teklifine İYİ Parti son noktayı koydu

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağırlioğlu, Devlet Bahçeli'nin ardından Recep Tayyip Erdoğan'ın da Cumhur İttifakı'na yönelik davetine son noktayı Habertürk'te koydu.

banner311
Bahçeli ve Erdoğan'ın teklifine İYİ Parti son noktayı koydu

İYİ Parti Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan İYİ Parti'ye gelen "Cumhur İttifakı'na katılın" davetini değerlendirdi.

Ağıralioğlu, "İYİ Parti olarak bu siyasi hesaba ortak olmayacağız. Cumhur İttifakı'na girmeyiz" ifadelerini kullandı.

HaberTürk'te ekranlara gelen ve Mehmet Akif Ersoy'un sunduğu Özel Röportaj programında konuşan Ağıralioğlu, Cumhur İttifakı'na katılmayacaklarını söyledi.

"İYİ PARTİ OLARAK TEK BİR TEKLİFİMİZ VAR"

"İYİ Parti olarak tek bir teklifimiz var, iyileştirilmiş, güçlendirilmiş parlamenter demokrasi. Bunun adı önemli değil. Esas kastettiğimiz şey Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin uygulamada memleketi, milleti dertleriyle beraber daha büyük çıkmazlara sokacağına dair öngörümüz var.

Buradan dönerlerse genel başkanımız Meral Akşener defalarca zikretti ben de söyleyeyim, iyileştirilmiş parlamenter demokrasi çerçevesinde düzelmeye katkı sağlayacağımızı söyledik defalarca. 

Cumhur İttifakı'nın içine girer miyiz? Girmeyiz."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.