CHP belediye başkan adayı İYİ Parti ittifakından dolayı, hem partiden hem de adaylıktan istifa etti!

Kayseri'nin Felahiye ilçesinde CHP belediye başkan adayı Kerim Karakoç, parti teşkilatından ve belediye başkan adaylığından istifa ettiği bildirdi.

CHP belediye başkan adayı İYİ Parti  ittifakından dolayı, hem partiden hem de adaylıktan  istifa etti!

Kerim Karakoç, 14 Kasım 2018'de CHP Genel Merkezi tarafından Felahiye Belediye Başkan adayı olarak isminin açıklandığını belirtti.

İYİ Parti ve CHP arasındaki ittifak görüşmeleri sonucu Felahiye ilçesinin İYİ Parti'ye verildiğini vurgulayan Karakoç, şunları kaydetti:

"Aday gösterildiğim tarihten bugüne kadar çalışmalarımıza hız kesmeden devam ettik. İttifak gereği Felahiye ilçesi İYİ Parti'ye verilmiştir. Bu durum pek çok Felahiyeli kardeşimizi üzmüştür. Partim 'adaysın' dedi, ben de aldığım bu görevi tüm benliğimle yerine getirmek için gece gündüz gayret ettim. Felahiye halkı da bu süreçte hep yanımda oldu. Onlara sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Bu konu ile alakalı noter huzurunda CHP Kayseri il yönetimine ve İncesu Seçim Kuruluna göndermiş bulunduğum ihbarname ile parti teşkilatından ve belediye başkan adaylığımdan istifa etmiş bulunmaktayım."

CHP Felahiye Belediye Başkan adayı Kerim Karakoç

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 17:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özcan Alp
Özcan Alp - 2 yıl Önce

Parti bir tasarrufta bulunmuş.
Seni aday yapınca iyidiyde
İttifak anlaşmasına göre
Almak zorunda kalınca kötümü oluyor.
İstanbul da aday olamadıgı icin
Gursel Tekin bile istifa etmemiş.
Partililik nedir örnek alman gerekir.
Sen kendini ne sanıyorsun
İstediğin yere gidebilirsin.
Bu CHP için büyük kazanç.