Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal: 84 milyona kobay muamelesi yapılıyor

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal: 84 milyona kobay muamelesi yapılıyor

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Sözcü'ye yaptığı açıklamalarda AKP iktidarını sert bir dille eleştirdi.

Uysal eleştirisinde, “İktisat literatüründe karşılığı olmayan birtakım tezler, 84 milyon adeta kobay muamelesi yapılırcasına deneniyor” ifadelerini kullandı.

Uysal'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

– Türkiye maalesef çıkmaz sokağa girdi. Elbette sorumlusu iktidar ama ne hikmetse sanki bu ülkeyi başkaları idare ediyor. Cumhurbaşkanı hatayı başka yerde arıyor. Keyfi bir iktidarın, keyfi uygulamaları, keyfi tezleri buna sebep olmuştur. İktisat literatüründe karşılığı olmayan birtakım tezler, 84 milyon adeta kobay muamelesi yapılırcasına deneniyor.

– Ama her gün milyonlarca insanın ekmeği sofrasından çalınıyor. Özellikle dar gelirli, emekli, ücretli insanlarımız, güvencesiz çalışan insanlarımız, temel ihtiyaçlarının baskısı altında bu ülkede yaşıyor. Bir yandan diyorsunuz ki Türkiye'de büyüme var ama öbür tarafta işsizlik artıyor. Böyle çarpık bir düzen var. Bu akıl almaz bir girdap ve Türkiye de parti devletine dönüşmüş. AKP'nin karakışı maalesef Türkiye'nin karakışına dönüşmüş durumda.

İKTİDAR OLABİLDİĞİNCE ERKEN SEÇİMDEN KAÇACAK

– Türkiye'de erken seçim şart. Demokratik olarak Türkiye'nin iktidarı değiştirme kabiliyeti ve en büyük sermayesi olduğu kanaatindeyim. Türkiye'nin derhal bugün iklim değişikliğine, erken seçime ihtiyacını olduğunu söylüyoruz ama Anayasal mevzuata baktığımızda seçim kararı alabilme yetkisi Cumhurbaşkanı ve TBMM'nin elinde. Bugün ki tabloya baktığımızda, iktidar olabildiğince seçimden kaçacak. Son ana kadar birtakım popülist uygulamalarla kitleleri nasıl etkileyebilirim diye düşünüyorlar.

– Çiftçilerimiz gübre fiyatlarından şikâyetçi, 50 kiloluk gübre 420 liraya çıktı. Üniversiteleri adeta bir diploma endüstrisine dönüştürdüğümüz için, bir karşılık bulmayan hal var. Yoksullaşan, fakirleşen ve gelir adaletsizliğinin her zamankinden daha fazla olduğu fakirliğin kalıcı hale geldiği bir Türkiye var.

YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlıktada kobay kullanılıyor insanımız.
sağlıktada kobay kullanılıyor insanımız. - 2 ay Önce

bende sandım aşı konusunda halkı kobay kullanıyorlar diye.soruyoruz hükümete bu halkı kaça sattılar imfden para almak için.biz bu kadar ucuzmuyuz.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344