Doğru Parti Şahinbey İlçe Başkanı Abdullah Yeniekinci istifa etti

Habererk yazarlarından ve Gaziantep Şahinbey Doğru Parti Kurucu İlçe Başkanı Abdullah Yeniekinci, başkanlıktan ve partiden istifa ettiğini sert ifadeler kullanarak açıkladı.

Doğru Parti Şahinbey İlçe Başkanı  Abdullah Yeniekinci istifa etti

 Şahinbey Doğru Parti Kurucu İlçe Başkanı Abdullah Yeniekinci yaptığı açıklamada Doğru Parti'nin ölü doğduğunun altını çizerek "Merkezi temsil sloganıyla Kuvâ-yi Milliye düşüncesi ve Atatürk fikirleri çerçevesinde kurulduğuna inandığımız fakat sürecin içerisinde sadece ve sadece demokrat geleneğinden gelen kişilerin boy gösterdiği bir yapıda bulunabilmem mümkün değildir.

Bizim düşüncemiz ülkenin içerisinde bulunduğu bu badireli durumdan nasıl çıkması noktasında mücadele olmuştur.

“Körler sağırlar birbirini ağırlar” düşüncesiyle belirli ideolojik söylemlerle hiç bir siyasi parti iktidara yürüyemez." dedi.

Abdullah Yeniekinci açıklamasına şöyle devam etti "Bir siyasi partinin etnik kökenine bakılmaksızın dili, dini, rengi ne olursa olsun bütün yurttaşları kucaklaması lazım.

Bu söylemde Türk siyasi hayatına giren Doğru Parti maalesef demokrat kültüründen gelen bir kaç kişinin oluşturmuş olduğu siyasi oluşumdan öteye gitmediğini görmekteyiz.

Kısaca Doğru Parti ölü doğum olmuştur.

Bütün gayretlerimize bütün çabalarımıza rağmen demokrat geleneği partiyi hakim almıştır.

Bu vesileden ötürü Doğru Parti Şahinbey ilçe başkanlığı görevimden ve Doğru Parti üyeliğimden istifa ediyorum."

YORUM EKLE