Erdoğan'dan erken seçim açıklaması geldi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, MKYK toplantısında erken seçimle ilgili yaşanan tartışmalara ilk kez yanıt verdi.

banner311
Erdoğan'dan erken seçim açıklaması geldi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, “Seçim ve siyasi parti yasalarının Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne göre değiştirilmesi gerekiyor. Erken seçim yok. 2023’ü bekleyecekler” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan AKP MKYK toplantısında yaptığı konuşmada seçim, kadına şiddet ve turizm konularını değerlendirdi.

Erdoğan, kadına yönelik şiddet uygulayanların serbest bırakılmasını eleştirerek, İstanbul’da yaşanan bir olayı örnek gösterdi. Erdoğan, Türkiye’ye yabancı turist girişini sağlamak için Almanya Başbakanı ve Rusya Devlet Başkanı’yla yaptığı görüşmeleri de aktardı.

NİYE SEÇİM YAPALIM?

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre; Erdoğan, önceki günkü MKYK toplantısında, siyaset gündemindeki önemli bazı konularda değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, erken seçim olacağıyla ilgili iddiaları anımsatarak şöyle dedi:

“Erken seçim filan yok. Niye seçim yapalım? Seçimler 2023 yılında yapılacak, bekleyecekler. Herkes ona göre önüne baksın. Erken seçimi konuşan bir tek muhalefet.

Arka arkaya açıkladığımız paketler onları rahatsız etti. Şimdi yeni dönemde, seçim ve siyasi partiler yasalarının, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne göre değiştirilmesi gerekiyor. Bunun için bir komisyon kurduk. Onlar çalışmaları yapıp önümüze getirecek.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.