Erdoğan MHP’yi harekete geçirdi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin milletvekilleri ve MYK üyelerine verdiği talimat kulisleri hareketlendirdi.

Erdoğan MHP’yi harekete geçirdi!

MHP kaynakları parti kulislerinde seçim havasının hâkim olduğunu aktardı.

Yeniçağ’dan Fatih Ergin’in haberine göre; Partisinin grup toplantısında milletvekillerine ve MYK üyelerine ‘sahaya iniyoruz’ mesajı veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatı Ankara kulislerinde gündem oldu.

Bahçeli grup toplantısında, “Türkiye’nin her köşesindeki kanaat önderlerine, sivil toplum kuruluşlarına, muhtarlarımıza, esnaflarımıza, iş adamlarımıza, çiftçilerimize elimizi uzatıp gönlümüzü açıyoruz.” dedi.

BAHÇELİ ‘2023’ DEDİ AMA...

Bahçeli sözlerinin devamında ise “Adım Adım 2023: İl İl Anadolu” temasıyla herkese ulaşacağız, her kapıyı çalacağız, ayak basmadık yer bırakmayacağız.” diyerek seçim takvimi olarak 2023’ü işaret etmesine rağmen MHP çevrelerinde farklı bir hava hâkim.

Partili kaynaklar, Bahçeli’nin sözleri sonrası parti yönetiminden baskın seçim olabileceğine işaret edilerek buna göre saha çalışmalarının yürütülmesinin istendiğini aktardı.

MHP kulisleri, Bahçeli’nin ‘sahaya inin’ mesajını 2023’ü işaret ederek vermesinin bir taktik olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu ve muhalefeti baskın seçimle karşı karşıya bırakmak isteyebileceğine dikkat çekti.

MHP çevreleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da şartlar olgunlaştığı taktirde bir erken seçim düşüncesinin aklının bir köşesinde durduğuna dair duyumlar aldıklarını aktararak, Bahçeli’nin şimdiden buna bir hazırlık hamlesi yaptığını kaydetti.

Bahçeli grup toplantısında şunları söylemişti;

“81 ilimizin tamamını kuşatan, 4 Eylül 2021 tarihinde Afyonkarahisar’da başlayıp Ankara’da noktalanan 9 ayrı bölge istişare toplantımızdan sonra, şimdi de yeni bir siyasi çalışmayla sahadayız, insanımızla bir aradayız.

Bu kapsamda siz değerli milletvekili arkadaşlarıma ilave olarak MYK-MDK üyelerimizin de iştirakiyle teşekkül eden muteber heyetler vasıtasıyla ülkemizin dört bir yanında vatandaşlarımızla birebire temas ve diyalog kurulmaya başlanmıştır.

Halkımızla özlem gideriyoruz, onları dinliyoruz, gelecek hedeflerimizi paylaşıyoruz, politikalarımızı anlatıyoruz, kafalarda biriken soru işaretlerine cevaplar vermeye çalışıyoruz.

Türkiye’nin her köşesindeki kanaat önderlerine, sivil toplum kuruluşlarına, muhtarlarımıza, esnaflarımıza, iş adamlarımıza, çiftçilerimize elimizi uzatıp gönlümüzü açıyoruz.

“Adım Adım 2023: İl İl Anadolu” temasıyla herkese ulaşacağız, her kapıyı çalacağız, ayak basmadık yer bırakmayacağız.

Çarşıda, pazarda, bağda, bostanda, camide, cemevinde, dilde, dilekte, duada, Türkiye’nin geleceğinde birlikte olmak, birliğimizi güçlendirmek maksadıyla 2023’e kadar hiç durmayacağız.

2023 yılının Haziran ayında yapılacak seçimler konusunda milletimizle dertleşeceğiz, sertleşen kuşatmayı beraberce yarmak için el birliği, emel birliği, inanç birliği yapacağız.

Bir başka çalışmamız da bugünden itibaren şudur: Tarihine sırt çevirmiş, kökünden uzaklaşmış, işgal edilmiş Cumhuriyet Halk Partisi’nin gerçek yüzünü her zeminde, her yöremizde anlatacağız.”

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344