FETÖ'cülerle O HDP'li aynı toplantıda!

Kırmızı bültenle aranan firari FETÖ'cüler çevrimiçi toplantı yaptı. Aralarındaki bir isim dikkat çekti.

FETÖ'cülerle O HDP'li aynı toplantıda!

Kırmızı bültenle aranan firari FETÖ'cüler çevrimiçi toplantı yaptı. FETÖ'cü basketbolcu Enes Kanter'in de bulunduğu o toplantıya HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da katıldı.

Firari isimler ve HDP’li vekil, ABD merkezli AST isimli bir kanalda bir araya geldi. Toplantıya, FETÖ elebaşı Gülen'in "manevi oğlu" basketbolcu Enes Kanter, FETÖ'nün kapatılan yayın organı Zaman'ın eski yayın yönetmeni Abdülhamit Bilici, 17/25 Aralık Darbe Girişimi'nin savunucusu FETÖ'cü Arzu Yıldız gibi kırmızı bültenle aranan firari isimler katıldı.

Toplantıda, HDP'li bir isim de dikkat çekti. HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, firari FETÖ'cülerin olduğu bu toplantıya katıldı.

Çevrimiçi panelde PKK sempatizanlığı ile bilinen Ukraynalı Profesör Eugene Chudnovsky de katılımcılar arasındaydı.

HDP'li vekilin terör örgütü üyeliğinden ceza alan çok sayıda firari isimle bir araya geldiği panel 9 Aralık'ta gerçekleşti.

HDP'li Gergerlioğlu, FETÖ'cü Enes Kanter'in görüntüsünü paylaşıp daha sonra sildiği 9 Aralık'ta gerçekleşen toplantıya katıldığını inkar etmedi.

Gergerlioğlu, "Evet, katıldım. Görüşlerimi beyan edeceğim her medya organında katılırım, başkasının varlığı beni ilgilendirmez. Görüşümü söylerim" dedi.

İşte o toplantı:

YORUM EKLE