"İki ay içinde 100 binin üzerinde üye yaptık" diyen Koray Aydın’ın rakamlarla pek arası yok!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, genel başkanları Meral Akşener'in üye kayıt seferberliği başlattığına işaret ederek, "İki ay içinde 100 binin üzerinde üye yaptık. Böyle giderse tahmin ediyorum önümüzdeki yılın sonuna kadar biz 500 bine kadar gideriz." dedi.

"İki ay içinde 100 binin üzerinde üye yaptık" diyen Koray Aydın’ın rakamlarla pek arası yok!

RAKAMLARI ÇOK FARKLI

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın verdiği rakamlarla Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının rakamları arasında uçurum olması dikkatlerden kaçmadı.

Şöyle ki;  euronews’ten Gizem Sade’nin haberine göre İYİ Parti 1 Temmuz’ 173 bin 090 üye sayısına sahip, 6 Eylül’de 182 bin 124, 22 Kasım’da 209 bin 229 üyeye sahip. 

euronews haber linki : TIKLAYINIZ

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının en güncel rakamı ise 223 bin 907.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının İYİ Parti Sayfası: TIKLAYINIZ

Yani 6 ayda 50 bin 817 üye yapılmış.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın söylediği "İki ay içinde 100 binin üzerinde üye yaptıkaçıklaması ne derece doğru tartışılır.

Hele hele “Böyle giderse tahmin ediyorum önümüzdeki yılın sonuna kadar biz 500 bine kadar gideriz." açıklaması ise gerçeklerden oldukça uzak.

Öte yandan İYİ Parti olarak seçim yapılana kadar sahadan ayrılmayacaklarına işaret eden Aydın, şunları kaydetti:

"Biz büro siyasetçisi değiliz. Üye kayıt seferberliği başlattı genel başkanımız İstanbul'da. İki ay içinde 100 binin üzerinde üye yaptık. Böyle giderse tahmin ediyorum önümüzdeki yılın sonuna kadar biz 500 bine kadar gideriz. Bunu milyona kadar taşımayı hedefliyoruz. Bunun için üye kampanyamızı her arkadaşımız içselleştirecek."

Program, Aydın ve İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'ün, partiye yeni katılanlara rozet takmasıyla sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2019, 19:08
YORUM EKLE