İstanbul’daki yasaklar AKP’nin o toplantısı için mi ertelendi?

İstanbul Valiliği'nin dün corona virüsüyle mücadelede yeni tedbirler kapsamında açıkladığı etkinlik yasağı ertelendi. Kararın gerekçesinin bugün yapılacak "AKP'ye 100 bin üye" programı olduğu iddia edildi.

banner311
İstanbul’daki yasaklar AKP’nin o toplantısı için mi ertelendi?

Bu karara tepki gösteren CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “İstanbul’da pandemi için alınan kararların pazartesiye ertelenmesinin cevabı burada” diyerek Cumhurbaşkanlığı’nın internet sitesindeki duyurunun ekran görüntüsünü Twitter hesabından paylaştı.

Cumhurbaşkanlığı’nın resmi internet sayfasında ‘Günlük Program’ bölümünde bugün “AK Parti İstanbul 100 Bin Yeni Üye Programı (Haliç Kongre Merkezi)” etkinliğinin yer alması dikkat çekti.

FORMATIN NASIL OLDUĞU BİLİNMİYOR

AKP İstanbul İl Başkanlığı, geçen temmuz başında İstanbul'un 39 ilçesinde eşzamanlı olarak '100 bin yeni üye kampanyası' başlatmıştı. Bu kapsamda 'akuyelikistanbul.org' adresiyle bir web sitesi açılırken, site üzerinden 100 bin başvuru gerçekleşmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün açık alanı da bulunan Haliç Kongre Merkezi'ndeki etkinlikte bu 100 bin üyeyle bir buluşma gerçekleştirecek. Erdoğan, AK Parti'ye katılan yeni üyelere seslenecek. Programda konuk olup olmayacağı ve buluşmanın video-konferansla mı yapılacağı ise bilinmiyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.