İYİ Parti'den CHP'nin 'Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu' mesajına yanıt

Bizim gönlümüzden de Akşener geçiyor

İYİ Parti'den CHP'nin 'Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu' mesajına yanıt

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylarının Kemal Kılıçdaroğlu olacağını söylemesinin ardından İYİ Parti'den de Meral Akşener çıkışı geldi. İYİ Parti'li Koray Aydın, Millet İttifakı'nda Cumhurbaşkanı adaylığı için Kılıçdaroğlu'nun adının geçtiği iddialarına yönelik, "Öyle bir konu konuşuldu diye bir şey yok. Her partide bulunan insanların gönlünden biri geçiyor. Bizim gönlümüzden de Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı olması geçiyor" dedi.
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, bir dizi ziyaret ve açılış için Denizli'ye geldi. İlk olarak partisinin il binasını ziyaret etti. Daha sonra burada basın toplantısı düzenleyen Aydın, İYİ Parti olarak teşkilatlanma alanında önemli bir başarı elde ettiklerini belirtti.

"İYİ PARTİ OLARAK SEFERBERLİK HALİNDEYİZ"

Seçim için hazır beklediklerini ifade eden Aydın, "İYİ Parti olarak seferberlik halindeyiz. Askeriyede bir seferberlik tabiri vardır. 'Herkes postalları ile yatsın' şeklinde. Ona benzeyeceğiz. Adeta postallarımızla yatacağız. Sabah, akşam, gündüz gece demeden vatandaşlarımızla buluşmaya devam edeceğiz. Bacası tüten her yerde İYİ Parti teşkilatlanması ortaya çıkıyor. Bunda büyük bir emek ve mücadele var. Odalarda dedikodu yaparak değil, alanlarda verilmiş bir mücadele var" dedi.

"BİZİM DE GÖNLÜMÜZDEN MERAL AKŞENER GEÇİYOR"

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adının geçtiği iddialarına yönelik soruya Aydın, "Öyle bir konu konuşuldu diye bir şey yok. Her partide bulunan insanların gönlünden biri geçiyor. Bu doğal bir şey. Bizim gönlümüzden de Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı olması geçiyor. Sadece şunu söyleyebiliriz; onun gününe çok var. Hepimiz Türkiye sevdalısıyız. Bu konularda çok kolay anlaşılır. Bütün partilerle ilgili söylüyorum, arada bir sürtüşme çıkmaz. Bu zamanı geldiğinde halledilecek bir konudur. Sahada çalışanın hakkını Allah bir gün verir. Türkiye'yi kaosa düşürecek bir adımı İYİ Parti olarak atmayacağımızı genel başkanımız Akşener bütün programlarında söylüyor" yanıtını verdi.

CHP'DEN "ADAYIMIZ KILIÇDAROĞLU" ÇIKIŞI GELMİŞTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu geçtiğimiz günlerde Ankara Çankaya Belediyesi'nin düzenlediği açılış töreninde, "Sayın genel başkanımız, Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun sevgi ve saygılarını iletiyorum" demişti.

KILIÇDAROĞLU: ORTAK KARAR VERİLECEK

Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusu bir süre önce de gündeme gelmişti. CHP Genel Başkanı ise aday olacak ismin, Millet İttifakı ortakları ile yapılacak değerlendirmenin ardından belirleneceğini vurgulamıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ittifak
ittifak - 11 ay Önce

sıkıntı yok gaza gelmeyim herş şey iyi olacak

Habele-Hubele
Habele-Hubele - 12 ay Önce

Erdoğan’a hizmet için yollara düşmüş ulusalcı-ülkücü koalisyonun tecessüm etmiş hali Özdağ’ın kuyruğunda yazılan haberde buluttan nem kapılır. Her partinin temennisi olabilir ancak temenniler uğruna rasyonaliteyi kaybettiklerini düşünmüyorum. Rasyonalite kaybı Erdoğan’a hizmet eder. Bkz. Ümit Özdağ.

Kürşat Yörükoğlu
Kürşat Yörükoğlu - 11 ay Önce

Bizim gönlümüzden Akşener geçiyor Türkiye İYİ olacak Türk milleti huzur bulacak ..