İyi Parti’deki Türk Milliyetçileri bunu nasıl kaldıracaksınız? Müsavat Dervişoğlu HDP’yi Kemal Kılıçdaroğlu gibi meşru gördü!

İyi Partili Müsavat Dervişoğlu’nun skandal HDP açıklamaları tepkilere neden oldu.

İyi Parti’deki Türk Milliyetçileri bunu nasıl kaldıracaksınız? Müsavat Dervişoğlu HDP’yi Kemal Kılıçdaroğlu gibi meşru gördü!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazeteci ve belgesel yapımcısı Günel Cantak’ın “Bay Kemal ve İttifakları” adlı belgeselinin ilk bölümünde, “Devlet dediğiniz kurum gayrı meşru bir organla muhatap olmaz. Erdoğan, bunu yaptı. Devleti İmralı (Öcalan) ile muhatap kıldı mesela. İmralı meşru bir organ değil. Meşru organ kimdir? HDP’yi meşru organ olarak görebiliriz. Eğer bu sorun çözülecekse meşru bir organla çözebiliriz” şeklindeki skandal ifadeleri kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu'nun HDP ile ilgili sözleri tepki çekerken, CHP ile birlikte Millet İttifakı'nda yer alan İyi Parti'den de benzer skandal açıklama yapıldı.

MÜSAVAT DERVİŞOĞLU HDP’Yİ MEŞRU GÖRDÜ!

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, bugünkü köşe yazısında, İyi Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu’nun konuyla ilgili açıklamalarına yer verdi.

Dervişoğlu, “HDP’li TBMM Başkanvekili oturumları yönetiyor ve hepimiz de onun yönetimine katılıyor muyuz? Bu meşru mu, gayrimeşru mu tartışmasına en iyi cevaptır” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞEVKİ ÖZKAN
ŞEVKİ ÖZKAN - 1 ay Önce

TBMM MEŞRU GÖRDÜĞÜNE GÖRE,KİMİN NE SÖYLEDİĞİNİN HİÇBİR ÖNEMİ YOKTUR.ALGI YAPMAYIN LÜTFEN.

HALİL GÜNGÖR.
HALİL GÜNGÖR. - 1 ay Önce

Türk milliyetçisiyim. Hatta MHPliyim. Hdp ile her türlü ilişki kurulmasına karşıyım. Ancak şu anda 'MECLİSTE' Mİ! Atmıyorsunuz! Meclisi yönettiriyorsunuz. O halde meclis 'gayrı meşru mu oluyor. Suç işleyen bu parti için gereğini yapın yeter. Siz bari algı yaparak milletin aklıyla alay etmeyin'

Ali Aydın
Ali Aydın - 1 ay Önce

AKP den milletin kurtuluşuna mani olmak isteyenler Türk milliyetcilrini düşündüğünden değil fitneyle AKP yi ikdidarda tutmak isteyenler dir . Türk milliyetcisiyim. HADEP VE PKK ile temasa her şekilde geçen AKP iktdidar için bunları yaparken Biz hadep ile temasa raziyız AKP den kurtulmak için Cumhuriyet için Hırsızlık adaletsizliği ezmek için....

HALİL GÜNGÖR.
HALİL GÜNGÖR. - 1 ay Önce

''Gel Hasip renkleri tamamlayalım'' derken meşru muydu!!!