Kamu İhale Kanunu “21b Pazarlık Usulü” amacı dışında kullanılıyor!

Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Kamu İhale Kanunu’nun, deprem gibi öngörülemeyen olağanüstü haller için düzenlediği “21b pazarlık” usulünün, amacı dışında kullanılarak belirli şirketlere ihale dağıtma aracı haline geldiğini yaptığı yazılı açıklama ile ifade etti.

Kamu İhale Kanunu “21b Pazarlık Usulü” amacı dışında kullanılıyor!

“Maliyetleri yaklaşık 4 milyar 960 milyon lirayı” bulan 3 şehir (Antalya-Ordu-Şanlıurfa) hastanesinin yapım işlerinin, aralık ayında gizli ihalelerle belirli şirketlere verilmesi ve ihalelerin üç ay sonra açıklanmasının manidar olduğunu belirtti. 

Kamu Zararı Oluşmasına Neden Fırsat Verilmektedir?

Koncuk, Kamu İhale Kanunu’nun, deprem gibi öngörülemeyen olağanüstü haller için düzenlediği “21b pazarlık” usulü, amacı dışında kullanılmamalıdır. Yaklaşık maliyetleri 4 milyar 960 milyon lirayı bulan 3 şehir hastanesinin yapım işleri, neden adları sıkça duyulan şirketlere verilmektedir? Başka firmalara verilmemesinin sebepleri Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin KOCA tarafından açıklanması elzemdir.” diyerek sözlerini tamamladı.
 

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344