Mansur Yavaş, Kılıçdaroğlu ve Akşener'i ziyaret etti, Yavaş “AK Parti’den de teklif geldi”

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e teşekkür ziyaretinde bulundu

banner311

CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş, İYİ Parti Lideri Meral Akşener'i parti genel merkezinde ziyaret etti.

Yavaş, Akşener'e teşekkür ederek, "Adaylığımıza olan güveninizden dolayı da çok çok teşekkür ediyorum. Ankara'yı da kazanacağız, birlikte yöneteceğiz. Bugün Anıtkabir ziyaretimiz oldu, CHP il başkanı, İYİ Parti il başkanı ve ilçe yöneticileriyle ziyaret ettik. Ankara'daki birlikte çalışmanın başlangıcını da bu şekilde yapmış olduk. Sonucunu da yapacağız, inşallah hep birlikte sevineceğiz. Hep birlikte yöneteceğiz Ankara'yı. Ankara'yı başkent olarak, Atatürk'ün bize emanet ettiği şekilde, layık olduğu yere getirip marka şehir Ankara'yı hep birlikte gerçekleştireceğiz" dedi.

'İSTESELER DE ŞAİBE OLUŞTURULAMAYACAK'

Yavaş'ın ziyaretinden memnuniyetini dile getiren İYİ Parti lideri Akşener, "Başaracağınıza inanıyorum, şahsen de inanıyorum, İYİ Parti yöneticileri de inanıyor. Bir haksızlığa uğramıştınız Ankara'da yaşayan herkes bu haksızlığın bu defa düzeltileceğine inanıyor. İnşallah öyle bir sonuçla kazanacaksınız ki isteseler de şaibe oluşturulamayacak. O seçimden ders alındı, mutlaka sandıkların korunması ve o konudaki sistemde. Ben kazanacağınıza inanıyorum" diye konuştu.

'ANLAŞILIYOR Kİ ALMIŞSINIZ'

Yavaş, sandık güvenliğiyle ilgili çalışmaların şimdiden yapıldığını belirterek, "İnşallah Türkiye'de seçimlerde 'şaibe' lafı edilmeyecek şekilde bir düzenleme yapmaya çalışıyoruz" dedi. İYİ Parti lideri Akşener ise basın mensuplarının ziyarete ilgisi üzerine, "Bu ilgi, alakayı görünce anlaşılıyor ki almışsınız" dedi.

Mansur Yavaş, ziyaretin ardından çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada ise "Bugün ikinci ziyaret olarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Hanımefendiyi ziyaret ettik. Desteklerinden ve güveninden dolayı kendisine çok çok teşekkür ettik. Bugünkü çalışmaları kendisine ilettik. Bundan sonra da Ankara ve Türkiye çapında bu yapılan ittifakın başarıyla sonuçlanması dileğinde bulunduk" açıklamasında bulundu.

'BİZ ANKARA İÇİN BİR ARAYA GELDİK'

Bir gazetecinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "CHP, ideolojisiyle taban tabana zıt adayları milletimizin karşısına çıkarmaya başladı" şeklindeki açıklamasını anımsatması üzerine konuşan Yavaş, "Güç birliği yapıyoruz. İdeolojik farklılıklar ayrışmayı gerektirmemeli. 'Farklılıklar bizim zenginliğimiz' diyorsak, bir araya gelmenin ne kadar değerli olduğunun farkına varmalıyız. Zaman zaman AK Parti de kendi fikrinden olmayan sosyal demokrat adaylarla bir araya gelmiştir. Biz Ankara için bir araya geldik, söz konusu Ankara, parti filan değil. Sokakta gezen vatandaşın hizmet alırken partisi yok. Önemli olan 'Ankara' diye bir araya geldik. Başaracağız ve herkese hizmet edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Mansur Yavaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu parti genel merkezinde ziyaret etti

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu parti genel merkezinde ziyaret etti. Kılıçdaroğlu ile görüşen Yavaş, çıkışta açıklama yaptı.

Yavaş, “Adaylığımın kesinleşmesinden sonra ilk defa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ziyareti için geldik. Kendisine bize duyduğu güvenden dolayı teşekkür ettik. Çalışmalara başladık, bununla ilgili kısa bilgiler verdik” dedi.

Yavaş, AKP’den de kendisine teklif geldiğini söyledi. 2014 seçimlerinden sonra aktif siyasetin içinde yer almadığını belirten Yavaş, “Anayasa değişikliği referandumunda ‘hayır’ kampanyalarına da katılarak muhalif tavrımı sürdürdüm. Ancak hiçbir partiyle ‘sürtüşme’ içine girmedik. Belki de onun için her partiden ‘bizim adayımız olsun’ diye teklif aldık. Ayrıca bize belediye başkanlığı için teklif getiren partilerin arasında AK Parti de vardı” dedi.

Kampanyayla ilgili ise Yavaş, “Bugün Anıtkabir’i ziyaret ettik. Hem CHP İl Başkanı ve yöneticileri hem İYİ Parti Ankara İl Başkanı ve ilçe yöneticileri katıldılar. Bundan sonra da ortak şekilde kampanyayı yürütmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Yavaş, “Başka partilere de gidecek misiniz?” sorusu üzerine Saadet Partisi ve Demokrat Parti Genel Başkanlarını da ziyaret edeceğini açıkladı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.