Meral Akşener, İyi Parti'nin hedefini açıkladı!

"Cumhurbaşkanı adayı değilim; ben başbakan adayıyım" açıklaması tartışılmaya devam eden İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hedefini açıkladı.

Meral Akşener, İyi Parti'nin hedefini açıkladı!

"Cumhurbaşkanı adayı değilim; ben başbakan adayıyım" açıklaması tartışılmaya devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin başkanlık divanı toplantısında, "Hedef birinci parti olmak" dedi. 

Habertürk gazetesinden Mahir Kılıç'ın haberine göre,  Akşener'in "Başbakanlığa adayım" açıklamasının değerlendirildiği toplantıda, başkanlık divanından tam destek çıktı.

Akşener, "Partimizin temel hedefi birinci parti olmaktır, bu hedefimiz nettir." diye konuştu. 

Hem Akşener hem de Başkanlık Divanı üyeleri İyileştirilmiş Parlamenter Sisteme dönüş ve bundan sonra birinci parti olma hedefi için yoğun tempo içinde çalışma vurgusu yaptı.

İYİ Parti kaynakları, Akşener'in "Başbakan adayıyım" diyerek hem hükümet sisteminin değiştirilmesi hem de o değişiklikten sonra birinci parti olma noktasında kararlılık ortaya koyduğu belirtildi.

İYİ Parti kaynakları, Akşener'in cumhurbaşkanı adayı olmama ve başbakanlık adaylığı kararının yeni olmadığı kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turan
Turan - 2 ay Önce

Ülkeyi sırasıyla solcular merkez sağ Anap Dyp siyasal islamcılar akp yönetti.Şimdi sıra Türk milliyetçilerinde Meral hanımda iyi partide.Kendisine inanıyor ve güveniyoruz.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344