MHP-DEVA Partisi ve kavgası büyüyor: Bu Bahçeli iddiası sonrasında yer yerinden oynayacak!

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim açıklamalarına cevap verdi.

MHP-DEVA Partisi ve kavgası büyüyor: Bu Bahçeli iddiası sonrasında yer yerinden oynayacak!

Ali Babacan'ın genel başkanı olduğu Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi'nin İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AKP'den istifa edip DEVA Partisi'ne geçen Mustafa Yeneroğlu, erken seçim tartışmaları üzerine iktidarın daha 3 yıllık bir görev süresinin bulunduğunu belirtti.

Bir gazetecinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim tartışmalarına ilişkin açıklamalarını sorması üzerine Yeneroğlu, “Bahçeli’nin geçmişteki açıklamalarını biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeneroğlu Bahçeli’nin açıklamalarını şöyle değerlendirdi:

"Sayın Bahçeli'nin geçmişteki açıklamalarını da biliyoruz. Yarın tersini açıklasa da kimse şaşırmaz. Sayın Bahçeli'nin tutumuna, iktidarın büyük ortağı da güven duymamaktadır. İktidarın da güven duymayacağı bu açıklamalara muhalefetin ciddiye almasını beklemek bence gerçekçi değildir.

Bizi ilgilendirmiyor, işimize bakıyoruz. İktidarın daha 3 yıllık bir görev süresi var. Milletimizin verdiği bu görev süresini dikkate almadan erken seçime gitmek demek, 'ben bu hizmeti yerine getiremiyorum, ben bu görevi yerine getiremiyorum' demektir.

İktidar bu noktaya gelmişse, seçimlere gitme noktasında bir intihar teşebbüsü ortaya koymak istiyorsa buyursun. Biz buna hazır olacağız mutlaka"

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 16:54
YORUM EKLE