MHP ile Türk Tabipleri Birliği arasındaki gerilim devam ediyor: Bahçeli’ye Türk Tabipleri Birliği’nden cevap geldi

MHP lideri Devlet Bahçeli koronavirüsüyle mücadelede yetersiz kalınmasına dikkat çekmek için "siyah kurdele" eylemi düzenleyen Türk Tabipleri Birliği'ne (TTB) yönelik tartışma yaratan bir çağrı yaptı.

banner311
MHP ile Türk Tabipleri Birliği arasındaki gerilim devam ediyor: Bahçeli’ye Türk Tabipleri Birliği’nden cevap geldi

Türkiye'deki hekimlerin yüzde 90'ının üye olduğu TTB'yi "ihanet oluşumu" olarak nitelendiren ve birliğin kapatılmasını isteyen Bahçeli'ye tepki yağıyor. TTB, "Bu topraklarda binlerce yıldır iyi hekimlik yaptık, yapıyoruz, yapacağız!" açıklaması yaptı. Bahçeli'ye koronavirüsüyle mücadelede başat rol üstlenen tıp camiasının yanı sıra siyaset dünyası da karşı çıktı.

TTB'DEN PAYLAŞIM

Vatandaşların gösterdiği desteğe kayıtsız kalmayan TTB ise bir paylaşım yaparak “İyi ki TTB var ama daha da önemlisi; iyi ki bu ülkede iyi hekimlik değerlerinin, halkın sağlık hakkının ve mesleki etik dayanışmanın önemini bilen milyonlar var. Tıbbın kurucuları İstanköylü Hipokrates’ten, Bergama’lı Galenos’tan bu yana bu topraklardayız. Bu topraklarda binlerce yıldır iyi hekimlik yaptık, yapıyoruz ve yapacağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 09:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.