Öztrak’tan Kocaoğlu’na tepki

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP’nin siyasi proje mutfağının olmadığı yönündeki eleştirilere ilişkin, "Bunlar Aziz Kocaoğlu’nun kendi değerlendirmeleri. Bunun kamuoyu önünde yapılmasının kimlerin değirmenine su taşıdığını kamuoyunun takdirine bırakıyorum" dedi.

Öztrak’tan Kocaoğlu’na tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde gerçekleştirilen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı devam ederken bir basın toplantısı düzenledi. Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Öztrak, İzmir adayının henüz açıklanmadığı hatırlatılarak, mevcut belediye başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yeniden aday olacağı yönünde bir açıklama yaptığı ve bunun bugünkü MYK’da değerlendirilip değerlendirilmediğinin sorulması üzerine, “Sayın Kocaoğlu aday adaylarımızdan bir tanesi. Bu arada Büyükşehir Belediye başkanımız. Bugüne kadar yapmış olduğu hizmetler nedeniyle kendisine çok teşekkür ediyoruz. Ama diğer tüm aday adaylarıyla eşit şartlarda değerlendirilecektir” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL VE ANKARA İLÇELERİ İLK PM’DE AÇIKLANACAK

İstanbul ve Ankara ilçelerinin ne zaman açıklanacağı sorusu üzerine Öztrak, "Bütün adaylarımızın bir an önce açıklanması için arkadaşlarımız hızla çalışıyorlar. Mümkün olursa yapılacak ilk Parti Meclisi toplantısında bu adayları açıklamaya çalışacaklarını bana ifade ettiler” açıklamasında bulundu.

"TÜM ADAY ADAYLARIMIZ BU TÜR DEĞERLENDİRMELERİNİ KAMUOYU ÖNÜNDE DEĞİL PARTİNİN İÇİNDE YAPABİLİRLER"

Bir başka gazetecinin Aziz Kocaoğlu’nun, CHP’nin siyasi proje mutfağının olmadığı yönündeki eleştirilerinin sorulması üzerine, şöyle konuştu:

"Bunlar Aziz Kocaoğlu’nun kendi değerlendirmeleri. Aslında tüm aday adaylarımız bu tür değerlendirmelerini kamuoyu önünde değil partinin içinde yapabilirler. Bunun kamuoyu önünde yapılmasının kimlerin değirmenine su taşıdığını kamuoyunun takdirine bırakıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 17:22
YORUM EKLE